SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aktorka w KRRiT

Aktorka Sławomira Łozińska będzie nowym członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Aktorka Sławomira Łozińska będzie nowym członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Powołał ją na to stanowisko prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Łozińska, znana m.in. z seriali "Daleko od szosy" i "Labirynt", zastąpi Waldemara Dubaniowskiego, któremu kadencja w Radzie upłynęła 18 kwietnia. Będzie drugą kobietą w historii Rady, po jej obecnej przewodniczącej Danucie Waniek.

Łozińska - z rekomendacji Waniek i sekretarza KRRiT Włodzimierza Czarzastego, nominowanych do Rady też przez Kwaśniewskiego - zasiada w Radzie Nadzorczej Polskiego Radia.

"Ten wybór wynika z mojego przekonania, że do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji powinny wchodzić osoby, które przynoszą nieco inny typ doświadczeń i wrażliwości" - uzasadnił nominację prezydent.

Liczy on, że nominacja Łozińskiej "uwrażliwi" Radę na problematykę środowisk artystycznych, na kulturową misję mediów publicznych i kwestie własności intelektualnej.

Kwaśniewski podkreślał też działalność menadżerską Łozińskiej w instytucjach kulturalnych - aktorka była m.in. wiceprezesem ZASP.

Pytana przez dziennikarzy Łozińska nie zgodziła się z opinią, że KRRiT jest instytucją skompromitowaną. "Uważam, że taka sytuacja jest w tej chwili. Natomiast funkcjonowanie dobrej Rady jest potrzebne, niezbędne przede wszystkim dla wzmocnienia demokracji w naszym kraju" - powiedziała. "To są media, to jest władza i regulacje tych spraw są niezbędne dla rozwoju naszego kraju" - dodała.

Indagowana zaś, czy jej zdaniem możliwe jest odpolitycznienie KRRiT odpowiedziała, że uważa, iż nie można mówić o upolitycznieniu czy odpolitycznieniu tej instytucji. "Rola Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie polega na odpolitycznieniu czy upolitycznieniu. Po prostu trzeba pracować, to, co jest dobre, kontynuować i pozbyć się tego, co może było szkodliwe" - powiedziała.

W KRRiT zasiadają cztery osoby delegowane przez Sejm, trzy - przez prezydenta i dwie wybrane przez Senat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aktorka w KRRiT

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl