SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aktywa OFE wzrosły w marcu o 3,24 mld zł do 94,77 mld zł

Marzec było kolejnym miesiącem, w którym środki zgromadzone przez otwarte fundusze emerytalne (OFE) znacznie wzrosły.

Aktywa OFE zwiększyły się o 3,24 mld zł do 94,77 mld zł, wynika z raportu przygotowanego przez spółkę Analizy Online zajmującą się monitorowaniem rynku funduszy emerytalnych oraz inwestycyjnych.

„Kolejny miesiąc z rzędu wzrostowi aktywów funduszy emerytalnych sprzyjała sytuacja na GPW w Warszawie. Indeks WIG zyskał w minionym miesiącu na wartości 3,5%. Niewielkie znaczenie dla zmiany WAN miała tym razem korekta na rynku papierów skarbowych, bardzo hojny okazał się natomiast w marcu ZUS, z którego trafiło do OFE łącznie aż 2,21 mld zł” – podały Analizy Online.

Według obliczeń firmy, wartość aktywów netto OFE zwiększyła się w wyniku rozliczenia na początku marca dodatnich transferów z lutowej sesji o dodatkowe 680 mln zł.

Najwyższe tempo wzrostu wartości aktywów netto w marcu zanotował OFE Winterthur.

„Było to spowodowane bardzo dobrym wynikiem tego funduszu w lutowej sesji transferowej” – komentują Analizy Online.

Poza tym, wysoką dynamikę wzrostu wartości aktywów netto odnotowały: OFE Ergo Hestia (5,4%), OFE Nordea - do niedawna działające pod nazwą OFE Sampo - (4,6%), OFE Generali (4,1%), OFE Allianz Polska (3,9%), OFE Pekao (3,8%) i OFE Pocztylion (3,7%).

„W przypadku dwóch ostatnich funduszy był to efekt najlepszych wyników inwestycyjnych na rynku w marcu” – czytamy w raporcie.

W największym stopniu swoją pozycję rynkową poprawił OFE Winterthur (+14 pkt. baz.), natomiast najwięcej stracił OFE Commercial Union (-12 pkt. baz.). Łączny udział w rynku czterech największych OFE zmniejszył się o 19 pkt. baz., do najniższego w historii poziomu 72,12%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aktywa OFE wzrosły w marcu o 3,24 mld zł do 94,77 mld zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl