SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Alcatel będzie dostawcą rozwiązania IPTV dla T-Com

Slovak Telecom a.s. i słowacki operator telekomunikacyjny T-Com, wybrał firmę Alcatel na dostawcę rozwiązania telewizji interaktywnej IPTV (ang. Internet Protocol Television), której wdrożenie ma wkrótce nastąpić.

Jako platformę oprogramowania dla tego wdrożenia wybrano Microsoft TV® IPTV Edition.

Projekt obejmie telewizję rozsiewczą (ang. broadcast TV) oraz usługę wideo na żądanie (ang. Video on Demand, VoD). Próbny debiut na rynku, który jest pierwszym etapem umowy, zaplanowano na trzeci kwartał 2006 r. Pełne wprowadzenie oferty na rynek ma nastąpić do końca 2006 r.

Alcatel dostarcza kompletne usługi integratorskie. Pod względem wyspecjalizowanych rozwiązań technologicznych oraz integracji usług, które umożliwiają operatorom obniżenie kosztów oraz uproszczenie wdrożeń na szeroką skalę, Alcatel jest liderem w swojej branży.

Oferta IPTV firmy T-Com jest oparta na oprogramowaniu Microsoft TV IPTV Edition i została opracowana z myślą o zapewnieniu użytkownikom wielu łatwych w obsłudze funkcji, takich jak błyskawiczna zmiana kanału, funkcja PIP (ang. picture in picture) oraz usługa wideo na żądanie. Dostępne będą również funkcje magnetowidu osobistego, takie jak zapis przez naciśnięcie jednego przycisku czy wstrzymanie transmisji telewizyjnej.

Nowoczesna sieć z nowatorską ofertą usług słowackiego operatora może być poszerzona o kolejne aplikacje, takie jak Alcatel 5900 My Own TV (rozwiązanie, które umożliwia rodzinom lub innym grupom tworzenie własnych kanałów telewizyjnych i współużytkowanie domowych filmów oraz zdjęć), Alcatel 5900 Amigo TV (możliwość dzielenia się z przyjaciółmi wrażeniami i prowadzenia rozmów przez sieć podczas oglądania tego samego programu telewizyjnego) oraz Alcatel 5900 Communications TV (wykorzystanie telewizora jako „centrum komunikacyjnego”, do którego są kierowane wszystkie połączenia z telefonów stacjonarnych i komórkowych).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alcatel będzie dostawcą rozwiązania IPTV dla T-Com

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl