SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alcatel sprzedaje rekordową liczbę 80 mln linii DSL

Alcatel poinformował o przekroczeniu ważnego progu - do końca roku 2005 sprzedał ponad 80 milionów cyfrowych linii abonenckich (DSL) klientom na całym świecie.

Było to możliwe dzięki 10-procentowemu wzrostowi sprzedaży rozwiązań DSL w stosunku do roku poprzedniego. Do tej pory rozwiązania DSL oferowane przez Alcatela wybrało ponad 180 operatorów w przeszło 75 krajach.

Motorem sukcesów firmy Alcatel w dziedzinie dostępu szerokopasmowego jest rodzina produktów ISAM (Intelligent Services Access Manager). Produkty ISAM, opracowane z myślą o zapewnieniu elastyczności, tworzą nieblokowalne rozwiązanie IP i pierwszą na rynku platformę dostępu szerokopasmowego w 100% przygotowaną do świadczenia usług triple play. Rozwiązania ISAM nie tylko dostosowują się do szerokiego zakresu technologii dostępowych (xDSL, FTTN, FTTU GPON) i topologii sieciowych (lokalizacje centralne oraz zdalne, obszary wiejskie), ale także zawierają funkcjonalność bramki medialnej VoIP, umożliwiając połączenie klientów korzystających z tradycyjnej telefonii i usług ISDN z sieciami szkieletowymi następnej generacji (NGN). W okresie nieco ponad roku, ponad 70 operatorów na całym świecie wybrało produkty z rodziny ISAM do przekształcenia swoich dotychczasowych infrastruktur dostępowych w sieci IP.

Europejscy operatorzy, tacy jak France Telecom, Swisscom, Telecom Italia, Wind (Włochy), Telenor (kraje skandynawskie), Fiberdata (Szwecja), Video Networks Limited (Wielka Brytania), Romtelecom (Rumunia), Northwest Telecom (Rosja) i UTG (Gruzja), wdrażają w swoich sieciach rozwiązania ISAM do obsługi zarówno rozwiniętych, jak i rozwijających się rynków. Na Bliskim Wschodzie produkty ISAM pozwalają firmie Saudi Telecom zaspokajać wzrastające zapotrzebowanie na szybki dostęp do Internetu oraz zapewniać wysoką jakość dla zastosowań szerokopasmowych, takich jak IPTV.

Na Dalekim Wschodzie operatorzy Chunghwa Telecom (Tajwan), China Netcom i China Telecom mogą dzięki rozwiązaniom ISAM oferować zorientowane na użytkownika usługi szerokopasmowe o szybkości trzykrotnie większej, niż przy tradycyjnej technologii ADSL. Także filipiński operator Innove Communications wybrał produkty Alcatela, aby móc w ekonomiczny sposób realizować strategiczne założenia dotyczące usługi dostępu szerokopasmowego.

Na obszarze obu Ameryk rodzina produktów ISAM jest wykorzystywana przez takich operatorów, jak AT&T (USA), BellSouth (USA), TELUS (Kanada), Telefónica Brazil, Telemar (Brazylia) oraz Telefónica del Sur (Chile).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alcatel sprzedaje rekordową liczbę 80 mln linii DSL

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl