SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ambitne plany Aster City

Aster City chce zwiększyć inwestycje do 60-65 mln zł w 2005 r.

Aster City Cable Sp. z o.o., jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych w Warszawie, przewiduje, że w tym roku nakłady na inwestycje w całej grupie wyniosą 60-65 mln zł, powiedział agencji ISB prezes spółki Janusz Arciszewski. Środki posłużą przede wszystkim na dalszy rozwój sieci, w tym możliwość oferowania kanałów telewizyjnych w systemie cyfrowym oraz na projekty związane z usługami Triple Play.

„Szacujemy, że cała nasza grupa wyda na inwestycje 60-65 mln zł, z czego na samą Warszawę przypadnie około 50 mln zł. Naszym głównym celem jest rozwój w obszarach, w których już jesteśmy z co najmniej jednym produktem. Będziemy tam oferować coraz więcej usług na jak najwyższym poziomie” – powiedział ISB Arciszewski.

Aster od stycznia zaczął oferować swoim klientom poprzez jeden kabel telewizję (kablową oraz cyfrową) internet i telefonię cyfrową, stając się tym samym dostawcą usług tzw. Triple Play.

Według Arciszewskiego, pomimo pewnych niedogodności liczba klientów którzy korzystają z telefonu płacąc abonament w Aster na koniec maja wyniosła około 5 tys.

Niedogodność ta dotyczy braku możliwości przenaszalności numerów telefonicznych pomimo tego, że abonenci mają do tego prawo zgodnie z nowym Prawem telekomunikacyjnym.

„To, że klienci korzystając z naszej oferty telefonicznej muszą rezygnować z numerów, które do tej pory posiadali, większości z nich nie odstrasza od podpisywania z nami umów abonamentowych, ponieważ usługa Triple Play daje im niezwykle korzystne upusty” – uważa Arciszewski.

W Warszawie – według danych na koniec marca br. – na 560 tys. mieszkań, gdzie Aster City dociera ze swoją ofertą, możliwość korzystania z Triple Play ma 250 tys.

TELEWIZJA CYFROWA

„Od maja wprowadziliśmy do naszej oferty nowy pakiet 16 kanałów telewizyjnych w standardzie cyfrowym - BasicPLUS. Usługa telewizji cyfrowej na razie jest dostępna tylko na terenie Warszawy” – powiedział także prezes.

Według Arciszewskiego, jeszcze w tym roku z oferty telewizji cyfrowej będą mogli skorzystać klienci w Krakowie.

„Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to jeszcze pod koniec roku również z oferty będą mogli skorzystać klienci w Zielonej Górze” – dodał prezes.

Na koniec kwietnia abonenci telewizji analogowej stanowili 280 tys. Z dostępu do internetu korzysta 60 tys. użytkowników.

W 2004 roku Aster City Cable zanotował (tylko Warszawa) 64 mln zł zysku operacyjnego przy przychodach wynoszących 200 mln zł. Natomiast w przypadku grupy było to odpowiednio 21 mln zł i 240 mln zł.

Marek Knitter

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ambitne plany Aster City

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl