SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ameryka największym spamerem świata

Pomimo stosownego ustawodawstwa oraz serii wyroków, Stany Zjednoczone nadal zajmują czołową pozycję na liście krajów, z których wysyła się największą ilość spamu.

Według ostatniego raportu Sophos, USA nadal lideruje stawce największych spamerów świata. Według danych za ostatni rok, 26% niechcianej korespondencji pochodzi właśnie ze Stanów Zjednoczonych. Sophos podkreśla, że liczba ta zmniejszyła się, w porównaniu do 2004 roku, kiedy to aż 42% światowego spamu pochodziło z USA.

Spadek udziału amerykańskiego spamu, odbył się kosztem przejęcia haniebnej roli przez Chiny oraz Południową Koreę. Według danych firmy Sophos oba kraje zanotowały, odpowiednio, następujące wzrosty udziału krajowego spamu w światowej sieci internet: z 12% do 20% oraz z 9% do 16%.

Lista pięciu krajów, generujących największą liczbę niechcianego spamu, przygotowana przez firmę Sophos, przedstawia się następująco:

1. Stany Zjednoczone - 26.35%
2. Południowa Korea - 19.73%
3. Chiny - 15.70%
4. Francja - 3.46%
5. Brazylia 2.67%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ameryka największym spamerem świata

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl