SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Amerykanie i Amerykanki - po równo w sieci

Nowe badania Pew Internet pokazały, że amerykańscy internauci to grupa, która niemal w równym stopniu składa się z obu płci.

Około dwie trzecie ankietowanych mężczyzn i kobiet korzysta z sieci (odpowiednio 68 i 66 proc.). Jednak nie oznacza to, że niezależnie od płci internauci zaglądają w te same miejsca sieci. Amerykanie częściej interesują się pogodą, aktualnościami, sportem, polityką i informacjami finansowymi. To także mężczyźni częściej pobierają z sieci muzykę oraz oprogramowanie i filmy.

Amerykanki tymczasem aktywniej wykorzystują pocztę internetową, poszukują informacji o tematyce religijnej oraz wsparcia w tematyce zdrowia i kłopotów osobistych.

W wielu jednak obszarach zarówno internautki jak i internauci zachowują się podobnie, np. przy wyszukiwaniu informacji o podróżach, wyszukiwaniu numerów telefonicznych.

Yahoo! przypomina, że w 2002 roku różnica w wykorzystaniu internetu przez Amerykanów ze względu na płeć była bardziej wyraźna. Zamiast obecnych 68 proc. i 66 proc. wtedy zarejestrowano 61 proc. i 57 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Amerykanie i Amerykanki - po równo w sieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl