SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Amerykański „Newsweek” wystawiony na sprzedaż

InterActive Corp., jeden z największych amerykańskich wydawców internetowych, zamierza sprzedać prawa do słynnego tygodnika „Newsweek”.

okładka

okładka "Newsweek USA"

Według Variety, IAC już zgłosiło się do pierwszych potencjalnych kupców, którzy mogliby być zainteresowani przejęciem popularnego tytułu z 80-letnią historią. Nie wiadomo, o jakiej dokładnie sumie może być mowa, ale prawdopodobnie będą to relatywnie niewielkie pieniądze. Wydawnictwo chce bowiem przede wszystkim pozbyć się zobowiązań finansowych, które ciążą na amerykańskim „Newsweeku”.

IAC przejęło część udziałów w „Newsweeku” i połączyło go ze swoim tytułem „The Daily Beast” w 2010 roku. Pod koniec ub.r. amerykańskie wydanie magazynu po raz ostatni ukazało się w wersji drukowanej (więcej na ten temat). Od początku br. „Newsweek” funkcjonuje już tylko w formie cyfrowej. Strona internetowa pisma niedawno doczekała się nowej szaty graficznej, ale to ciągle zbyt mało by utrzymać czytelników. Po zrezygnowaniu z druku „Newsweek” stracił ponad milion subskrybentów i obecnie ma ich już tylko 470 tysięcy.

W niedawnym wywiadzie dla Bloomberg TV, Barry Diller, prezes IAC, przyznał że kupienie przez jego firmę „Newsweek” było błędem i nie wróży pismu dużej przyszłości nawet w wydaniu cyfrowym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Amerykański „Newsweek” wystawiony na sprzedaż

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
art
Amerykańską wersję w przeciwieństwie do polskiej można czytać. Polska wersja to ładnie opakowany brukowiec. To tak jak Volvo i trabant - teoretycznie jednym i drugim można jeździć.:-)
21 12
odpowiedź
User
art
Art ale ty mundry jesteś. Głowę daje, że nie znasz angielskiego i nie czytasz amerykańskiego Newsweeka. A twoja interpunkcja wskazuje, że i z polszczyzną masz problemy. Zostaje ci "w sieci" i "do rzeczy".
15 21
odpowiedź