SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Analitycy o Agorze

Grupa Agory miała 5,4-19,2 mln zł zysku netto w I kw. 2006 r. - analitycy.

Spółka medialna Agora mogła w I kw. 2006 roku zanotować od 5,4 mln zł do 19,2 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy konsensusie na poziomie 11,06 mln zł wobec 43,2 mln zł zysku netto w analogicznym okresie 2005 roku, prognozują analitycy.

Analitycy z pięciu domów maklerskich uwzględnionych w analizie szacują, że przychody grupy w pierwszym kwartale wyniosą 280-303 mln zł, przy średniej na poziomie 294,4 mln zł wobec 290,6 mln zł w analogicznym okresie 2005 roku.

W ocenie analityków w pierwszym kwartale 2005 roku Agora mogła osiągnąć skonsolidowany zysk operacyjny w wysokości od 4,7 do 17,88 mln zł (konsensus na poziomie 11,3 mln zł) w porównaniu do 52 mln zł zysku operacyjnego rok wcześniej.

Agora opublikuje wyniki za pierwszy kwartał w czwartek, 11 maja.

Analitycy zwracają uwagę, iż negatywnie na wynikach Agory za pierwsze trzy miesiące tego roku odbije się zamknięcie dziennika „Nowy Dzień” oraz niska sprzedaż „Gazety Wyborczej” na początku roku.

„Wyniki I kwartału determinowane będą zamknięciem ‘Nowego Dnia’. Gazeta przestała się ukazywać 23 lutego br. Wszelkie koszty związane z funkcjonowaniem dziennika od początku roku, rezerwami na odprawy dla pracowników oraz rezerwami na umowy zawarte przez dziennik w punktach sprzedaży obciążą wyniki I kwartał 2006. Będzie to zatem kwartał o wyniku netto znacząco obniżonym w stosunku do poprzednich kwartałów. Ponadto obciążą go koszty pierwszego tomu zakończonej niedawno kolekcji filmów” – czytamy w komentarzu BDM PKO BP.

„Dane dotyczące sprzedaży ‘Gazety Wyborczej’ w styczniu i lutym są bardzo słabe, aczkolwiek widoczne jest wyhamowanie trendu spadkowego. Dobra jest natomiast dynamika wzrostu rynku outdooru: 12% w I kw.” – czytamy dalej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Analitycy o Agorze

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl