SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Analitycy o zysku Agory

Grupa Agory miała 5,6-27,5 mln zł zysku netto w II kw. 2006 r. - analitycy.

Spółka medialna Agora mogła w II kw. 2006 roku zanotować od 5,6 mln zł do 27,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy konsensusie na poziomie 17,4 mln zł wobec 49,1 mln zł zysku netto w analogicznym okresie 2005 roku, prognozują analitycy.

Analitycy z sześciu domów maklerskich uwzględnionych w analizie szacują, że przychody grupy w drugim kwartale wyniosły 303-340 mln zł, przy średniej na poziomie 324,3 mln zł wobec 325 mln zł w analogicznym okresie 2005 roku.

W ocenie analityków w pierwszym kwartale 2005 roku Agora mogła osiągnąć skonsolidowany zysk operacyjny w wysokości od 10 do 39,3 mln zł (konsensus na poziomie 23,0 mln zł) w porównaniu do 56 mln zł zysku operacyjnego rok wcześniej.

Agora opublikuje wyniki za drugi kwartał w czwartek, 3 sierpnia.

Zdaniem analityków DI BRE Banku Agora odnotuje wzrost przychodów z reklam jednak poniesie bardzo duże koszty związane z obroną pozycji rynkowej „Gazety Wyborczej”.

„Szacujemy, że przychody reklamowe ‘Gazety’ wzrosną o 5%. Z drugiej strony, spółka poniesie wyższe koszty reklamy i promocji związane z obroną rynku przed wejściem ‘Dziennika’ (+57%). Zdecydowanie lepszych wyników oczekujemy w przypadku AMS, który po słabym I kwartale powinien wykazać 15% wzrostu przychodów oraz wzrost EBITDA do 11,7 mln zł (10,2 mln zł przed rokiem, 4,7 mln zł w IQ2006). W przypadku rozgłośni radiowych i czasopism spodziewamy się wyniku bliskiego zera. W efekcie EBITDA spółki powinna zamknąć się kwotą 36 mln zł, tj. będzie ponad dwukrotnie niższa niż przed rokiem” – napisali analitycy DI BRE.

Według analityków BDM PKO BP dodatnio na przychody Gazety Wyborczej w II kw. wpływało zwiększenie przychodów reklamowych (według BDM PKO BP wzrosły one do 160 mln zł z 133 mln zł w II kw. 2005) oraz wzrost przychodów w segmencie outdooru (wzrost do 43 mln zł przychodów przez AMS z 38 mln zł w II kw. 2005).

Natomiast negatywnie na wyniki Agory przełoży się według BDM spadek nakładu i ceny GW. Analitycy szacują, że wartość sprzedaży nakładu spadnie do 29 mln zł z 52 mln zł rok temu, a wszystkie te czynniki razem wpłyną na utrzymanie przychodów na poziomie z II kw. 2005.

„Zakładamy osiągnięcie 39 mln zł wyniku EBIT, przy 10 mln zł kosztów programu motywacyjnego i 30 mln zł kosztów marketingu (wobec 22 mln zł w I kw. - silniejsza obrona ‘Gazety Wyborczej’)”- napisali analitycy BDM PKO BP w komentarzu do przewidywanych wyników Agory za II kwartał.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Analitycy o zysku Agory

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl