SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Analitycy szacują, że zostanie sprzedanych 1,2 mln kopii gry 'Wiedźmin 2' w 2011 r.

Analitycy DM BZ WBK, w raporcie datowanym na 30 maja, podtrzymali swoje prognozy, zgodnie z którymi CD Projekt (z grupy Optimus) sprzeda w tym roku na świecie 1,2 mln kopii gry "Wiedźmin 2". Wcześniej serwis VGChartz podał, że gra w pierwszym tygodniu dystrybucji była najlepiej sprzedającym się tytułem w wersji na komputery PC na świecie.

Analitycy szacują, że zostanie sprzedanych 1,2 mln kopii gry 'Wiedźmin 2' w 2011 r.

"Pierwszy raport dotyczący globalnej sprzedaży Wiedźmina 2 w wersji na komputery PC (oparty na niepewnych przybliżeniach statystycznych VGChartz) potwierdza, że produkt Optimusa będzie jedną z najważniejszych gier 2011 r." - czytamy w raporcie.

Analitycy cytują dane, zgodnie z którymi w pierwszym tygodniu sprzedano 212 tys. sztuk gry, z czego dużą część w Polsce.

Premiera "Wiedźmina 2" miała miejsce 17 maja. 20 maja prezes Optimusa Adam Kiciński, w rozmowie z agencją ISB poinformował, że w ciągu trzech dni w samej Polsce sprzedano 56 tys. egzemplarzy gry.

Analitycy DM BZ WBK oceniają, że dzięki wielkiej kampanii marketingowej (bez precedensu w tej branży w przypadku Polski) i pozytywnym recenzjom gra może być uznano za sukces. Podtrzymali przewidywania, zgodnie z którymi w 2011 r. sprzedaż wyniesie 1,2 mln sztuk. W sumie spółka ma sprzedać 2,3 mln egzemplarzy.

W raporcie zwraca się też uwagę na to, że polska gra wypadła lepiej od konkurencji: wprawdzie tytuły takie jak "Dragon Age 2", czy "Fallout: New Vegas" w premierowych tygodniach wypadły lepiej w Ameryce, to ich globalna sprzedaż w pierwszym tygodniu wyniosła odpowiednio 144 tys. i 145 tys., czyli była niższa od "Wiedźmina".

Jednocześnie jednak analitycy podtrzymują rekomendację "sprzedaj" dla Optimusa. Według nich, sukces Wiedźmina jest już uwzględniony w rynkowej wycenie jego akcji.

"Duży znak zapytania stanowią wersje gry na Xbox360 i PlayStation3, które nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone. W naszej opinii, sprzedaż wersji PC w Ameryce, która jest największym rynkiem gier na konsole, jest słaba. Zwłaszcza, że na tym rynku sprzedaż spada szybciej niż gdzie indziej" - oceniają analitycy.

Gry "Wiedźmin" są oparte o bestsellerową serię opowiadań i powieści Andrzeja Sapkowskiego. Pierwsza część serii została sprzedana w ponad 1,7 mln egzemplarzy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Analitycy szacują, że zostanie sprzedanych 1,2 mln kopii gry 'Wiedźmin 2' w 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl