SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Andrzej Duda pisze listy do czytelników „Gazety Polskiej” i „Gazety Wyborczej”

Tuż przed swoim zaprzysiężeniem na prezydenta Andrzej Duda skierował listy otwarte do czytelników „Gazety Polskiej” i „Gazety Wyborczej”. Pierwszym podziękował za wsparcie, wszystkich poprosił o pomoc w odbudowywaniu wspólnoty społecznej.

Article

List Andrzeja Dudy do czytelników „Gazety Polskiej” jest okładkowym tematem jej nowego numeru, który ukazał się w środę. Znalazł się również w środowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”.

- Proszę przyjąć serdeczne podziękowania, że od samego początku towarzyszyliście mojej politycznej drodze, która doprowadziła mnie do Pałacu Prezydenckiego. Wasze wsparcie i bezinteresowna pomoc sprawiły, że obejmując zaszczytny Urząd Prezydenta RP, mam odwagę dzisiaj zadeklarować, że staję gotowy do udziału w wielkim dziele naprawy Rzeczypospolitej - napisał na początku Andrzej Duda. Dalej przedstawił założenia swojej prezydentury i najbliższe zadania. - Będę prezydentem dialogu i porozumienia, a celem mojej prezydentury będzie praca na rzecz odbudowy wspólnoty Polaków. Polityczne spory, które są częścią demokratycznej debaty, nie mogą wzmacniać istniejących podziałów społecznych, osłabiać naszej wspólnoty ani działać destrukcyjnie na instytucje państwa. Szczególnie liczę na pomoc Waszego środowiska w osiągnięciu tego zamierzenia - podkreślił.

W środę przed południem serwis 300polityka.pl ujawnił bardzo podobny list nowego prezydenta skierowany do czytelników „Gazety Wyborczej” i Gazeta.pl. - Wiem, że są wśród Państwa moi wyborcy, jak również ci, którzy głosowali na mojego konkurenta. Jednym i drugim chcę oświadczyć, że obejmując zaszczytny Urząd Prezydenta RP, staję gotowy do udziału w wielkim dziele naprawy Rzeczypospolitej - zaznaczył Duda na początku.

Po południu redakcja „Gazety Wyborczej” poinformowała portal Wirtualnemedia.pl, że planuje zamieścić w czwartek list nowego prezydenta w papierowym i elektronicznym wydaniu „GW”. W serwisie internetowym Wyborcza.pl list pojawił się już w środę po południu. Dodano do niego komentarz Jarosława Kurskiego, wicenaczelnego dziennika.

- Doceniamy ten gest. Chcemy ufać, że to działanie szczere, a nie tylko wizerunkowe. Do tej pory milczał Pan wobec licznych próśb redakcji o wywiad. Rozumiemy, że forma listu pozwala uniknąć odpowiedzi na trudne pytania, które w imieniu naszych czytelników cały czas pragniemy zadać - stwierdził Kurski. Następnie opisał sprawy poruszone w liście Dudy, na które redakcja „Gazety Wyborczej” ma zupełnie inne poglądy od nowego prezydenta.

Przypomnijmy, że przed drugą turą wyborów „GW” otwarcie poparła Bronisława Komorowskiego, dla którego poparcie (a także krytyczne oceny Dudy) wyraziły też m.in. „Newsweek Polska” i „Polityka”, podczas gdy „Gazeta Polska”, „Gazeta Polska Codziennie”, „W Sieci” i „Do Rzeczy” zdecydowanie przychylniej pisały o Andrzeju Dudzie (więcej na ten temat).

Początek kadencji nowego prezydenta jest tematem okładkowych bieżących wydań większości tygodników opinii. Najbardziej entuzjastycznie opisuje to „Do Rzeczy”, a z największą niepewnością „Polityka”.

>>> Przeglądaj okładki gazet i czasopism w naszym dziale Jedynki

W maju br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 155 643 egz., „Gazety Polskiej Codziennie” - 19 949 egz. (zobacz wyniki wszystkich dzienników ogólnopolskich), a „Gazety Polskiej” - 37 198 egz. (zobacz dane wszystkich tygodników opinii).

Serwis Wyborcza.pl miał w maju 3,33 mln użytkowników i 39,5 mln odsłon, Gazetapolska.pl - 383 tys. użytkowników, a też związana z tym tygodnikiem Niezalezna.pl - 1,22 mln użytkowników i 33,2 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Andrzej Duda pisze listy do czytelników „Gazety Polskiej” i „Gazety Wyborczej”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wgm
Gazeta WYBORCZA tak dba o swoje owieczki, o czystośc ich umysłów, że listu PAD nie opublikowała na żadnym swoim portalu. Ot taka lekcja - w GW nie ma takiej tradycji, żeby publikować list Prezydenta do Czytelników.
34 68
odpowiedź
User
duduś
za robotę by się wziął
39 25
odpowiedź
User
4657564
@Up - przeczytaj dokładnie tekst, malutki pieniaczu ;)
15 15
odpowiedź
User
nick
Mundry musi być bo pisać umi .
33 16
odpowiedź
User
vikiliks
Ja tam Dudzie dobrze życzę, choć na niego nie głosowałem. Jeszcze na głowę nie upadłem :-)
38 10
odpowiedź