SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Mietkowski i Paweł Ławiński po kontroli odwołani z Polskiego Radia

W piątek rada nadzorcza Polskiego Radia odwołała dyrektora portalu Polskieradio.pl Andrzeja Mietkowskiego oraz jego zastępcę Pawła Ławińskiego. Nastąpiło to w wyniku wewnętrznej kontroli - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, rada nadzorcza Polskiego Radia podjęła w piątek uchwałę, w której zalecono zarządowi spółki zwolnienie Mietkowskiego i Ławińskiego. Członkowie rady zapoznali się z wynikami kontroli wewnętrznej.

- RN zaleca podjęcie czynności mających na celu wyciągnięcie konsekwencji służbowych, z rozwiązaniem umów o pracę włącznie, w stosunku do osób odpowiedzialnych za stwierdzone w Wystąpieniu Pokontrolnym naruszenia legalności oraz niegospodarności - czytamy w uchwale rady nadzorczej.

Na stanowisko zastępcy dyrektora portalu Polskieradio.pl powołany został Maciej D. Ociepka, który aktualnie będzie kierował redakcją. Ostatnio był kierownikiem redakcji internetowej Polskiego Radia RDC (w czerwcu ub.r. zastąpił go Dariusz Wieczorkowski).

Odwołanie Andrzeja Mietkowskiego, ostro na łamach wPolityce.pl skrytykował Bronisław Wildstein, były prezes TVP.

- Dowiedziałem się właśnie, że ze stanowiska szefa portalu Polskiego Radia odwołany został Andrzej Mietkowski. Od razu muszę zaznaczyć, że łatwo posądzić mnie o brak obiektywizmu w odniesieniu do tej sprawy. Mietkowski jest moim przyjacielem od 40 lat. Wspólnie działaliśmy w SKS-ie, Studenckim Komitecie Solidarności, opozycyjnym ośrodku powołanym w Krakowie w maju 1977 roku po zabójstwie przez SB Stanisława Pyjasa. Zaangażowani byliśmy w tworzenie Solidarności i NZS-u oraz wielu innych opozycyjnych inicjatyw - napisał Wildstein.

- Jeśli jestem przyjacielem Mietkowskiego to również dlatego, że uważam go za człowieka bezwzględnie uczciwego i poświęcającego się na rzecz polskich spraw. W dużej mierze stworzył on portal Polskiego Radia, który otrzymywał liczne nagrody i, co niezwykle rzadkie w Polsce, potrafili docenić go ludzie z różnych stron obecnej barykady. Ostatnio za serwisy historyczne wyróżniło go SDP.
Odwołanie Mietkowskiego jest niesprawiedliwe i bezzasadne. Pokazuje też niebezpieczeństwo z jakim musi zderzyć się nowa władza. Odbiera ona państwo w fatalnym stanie i konfrontować się musi ze zdegenerowanymi w dużej mierze kadrami.
Jeszcze przed wyborami pisałem, że sukces ewentualnej, nowej ekipy, która stawia sobie za zadanie zmianę kraju zależy od jej determinacji, w tym zdecydowanej wymiany dotychczasowych funkcjonariuszy.
Drugim warunkiem tego sukcesu jest jednak otwarcie się i przekonanie do siebie dużo szerszego niż partyjne grona zwolenników. Po to również należy postawić na kompetentnych (i uczciwych) ludzi, którzy funkcjonują w kadrach służby państwowej.
Odwołanie Mietkowskiego jest zaprzeczeniem tego typu postawy, a triumfem partyjniactwa. Partyjniactwo rozumiem w szerokim, środowiskowym znaczeniu. Czy ci, którzy odpowiadają za media publiczne, zdają sobie z tego sprawę? - pyta Bronisław Wildstein.

Dołącz do dyskusji: Andrzej Mietkowski i Paweł Ławiński po kontroli odwołani z Polskiego Radia

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bark
Wykryto układ, wykryto układ!!!
odpowiedź
User
Karola
Andrzej Mietkowski to siepacz Bronisław Wildsteina. To on i jego kumplaszka Piotr Legutko zwalniali i ludzi w 2006 roku. A sami obaj siepacz odeszli razem z B. Wildsteinem odeszli z Telewizji z odprawami grubo ponad 200 tysięcy.
odpowiedź
User
Ojciec Tadeusz R
najlepiej PIS niech odwoła całe Polskie radio i TVP w ich miejsce niech wstawi TV TRwam i Radio Maryja, Radio Józef, Radio Matka Boska, TV Trwam24
odpowiedź