SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Stankiewicz i Andrzej Gajcy przechodzą z „Rzeczpospolitej” do Onetu

Dziennikarze polityczni Andrzej Stankiewicz i Andrzej Gajcy rozstają się z „Rzeczpospolitą” (Gremi Business Communication). Od września będą pracować w Grupie Onet - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Andrzej Stankiewicz, fot. „Rzeczpospolita”Article

Stankiewicz i Gajcy pracowali w dziale krajowym „Rzeczpospolitej”. Obaj zajmowali się polityką, w tym pracami Sejmu.

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, Grupa Onet chce stworzyć nowy dział polityczny, a obaj dziennikarze zasilą zespół redakcyjny. W dalszym ciągu będą zajmować się tematami politycznymi.

Bartosz Węglarczyk, dyrektor programowy Grupy Onet, na Twitterze potwierdził przejście Andrzeja Stankiewicza, komunikat prasowy w tej sprawie przysłała również Grupa Onet-RAS Polska. - Andrzej Stankiewicz to jeden z czołowych dziennikarzy informacyjnych w Polsce. Jego obecność w Onecie to dla nas zaszczyt, a dla naszych czytelników możliwość bycia na bieżąco z tym, co dzieje się w polskiej polityce - podkreśla Węglarczyk.

Andrzej Stankiewicz pracował w „Rzeczpospolitej” od 3,5 lat - do redakcji przeszedł w marcu 2013 roku z „Wprost”. Wcześniej przez pięć lat był publicystą „Newsweeka”, a w przeszłości był już dziennikarzem „Rzeczpospolitej”. Wraz z Piotrem Śmiłowiczem wydał książki „Zbigniew Ziobro. Historia prawdziwa” oraz „Donald Tusk. Droga do władzy”. Od kwietnia br. był współprowadzącym pasma „Rzecz o polityce” na portalu Rp.pl.

Andrzej Gajcy dołączył do „Rz” w styczniu br. Przedtem kilka lat był reporterem Polskiej Agencji Prasowej, zajmował się tematyką międzynarodową, a wcześniej polską polityką.

Bartosz Węglarczyk też poprzednio przez kilka lat pracował w „Rzeczpospolitej” jako zastępca redaktora naczelnego dziennika i szef jego serwisu internetowego Rp.pl. Funkcję dyrektora programowego Grupy Onet objął w marcu br., a w czerwcu zaczął na portalu prowadzić swój program „Subiektywny”.

Przypomnijmy, że na początku grudnia ub.r. z „Rzeczpospolitej” odszedł dziennikarz polityczny Paweł Majewski, który został podsekretarzem stanu w Kancelarii Premiera. Zajmował się przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie. Do „Rz” dołączył z kolei dziennikarz polityczny Marcin Dobski.

Z danych ZKDP wynika, że w I półroczu br. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wyniosła 55 572 egz. Według badania Gemius/PBI w lipcu br. strony Grupy Onet-RASP zanotowały 19,49 mln realnych użytkowników i 2,74 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Andrzej Stankiewicz i Andrzej Gajcy przechodzą z „Rzeczpospolitej” do Onetu

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
politykier
Czy wobec tego w Rzepie zostaje w ogóle jakiś dziennikarz zajmujący się polityką?
odpowiedź
User
Ocelot
Czy wobec tego w Rzepie zostaje w ogóle jakiś dziennikarz zajmujący się polityką?
A Szułdrzyński? Nie zapominajmy o tym gigancie
odpowiedź
User
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
chyba sami pisowcy dziennikarze zostana
odpowiedź