SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Antoni Macierewicz zawiadomił prokuraturę o książce Tomasza Piątka zarzucającej mu powiązania z rosyjskimi służbami

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczące książki „Macierewicz i jego tajemnice” autorstwa Tomasza Piątka, publicysty „Gazety Wyborczej”.

Antoni MacierewiczArticle

- Książka opisuje powiązania Antoniego Macierewicza z rosyjską mafią i rosyjskimi służbami. Przygotowywałem tę publikację przez 18 miesięcy. Zawarłem w niej nowe informacje - dotąd niepublikowane i ukryte lub rozproszone i przemilczane. Zamieściłem w niej kilkaset przypisów i innych odniesień do źródeł. Jest też pięć ilustracji o dość szczególnym charakterze... - opisał „Macierewicza i jego tajemnice” Tomasz Piątek w zeszłym tygodniu na Facebooku.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Arbitor. Jej uroczysta premiera odbyła się w poniedziałek w Warszawie, w najbliższych dniach książka ma pojawić się w największych sieciach księgarni.

We wtorek wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk poinformował, że Antoni Macierewicz złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. - Ta książka złożona jest z samych kłamstw i pomówień - uzasadnił. - Mamy nadzieję, że prokuratura i sąd zakończą ten spektakl, który trwa i który polega na nieustannych atakach na ministra obrony narodowej - dodał.

Dworczyk zwrócił uwagę, że publikacja ukazuje się tuż przed wizytą Donalda Trumpa w naszym kraju, podczas której będą omawiane kluczowe kwestie dla bezpieczeństwa Polski. Przypomniał też, że Antoni Macierewicz działał przez wiele lat w opozycji antykomunistycznej. Według wiceszefa MON zarzucanie mu, że współpracuje obecnie ze służbami rosyjskimi lub środowiskami postkomunistycznymi, to „wyjątkowy cynizm”.

Wydawnictwo Arbitor jest przekonane, że książka Tomasza Piątka jest rzetelnie napisana. - Bardzo dobrze się stanie, jeśli Antoni Macierewicz spełni swoją groźbę. Jego rosyjskie powiązania są tak liczne, tak dobrze udokumentowane i tak niepokojące, że sprawę trzeba ostatecznie rozstrzygnąć. Zrobić to może tylko sąd - napisała firma na swoim fanpage’u facebookowym. - Niestety, ministerstwo obrony już pół roku temu zapowiedziało, że Macierewicz wystąpi do sądu przeciw „Gazecie Wyborczej” ze względu na publikacje Tomasza Piątka. Do tej pory pan minister tego nie zrobił - dodała.

 

Pewny swego jest również Tomasz Piątek. - Dopiszę tylko, że pan minister tym razem schował się za swoim zastępcą Michałem Dworczykiem, który publicznie minął się z prawdą. "Ta książka złożona jest z samych kłamstw i pomówień" - powiedział Dworczyk. Książka stanowi zestawienie faktów oraz ich pogłębioną analizę. Zawiera kilkaset przypisów i innych odniesień do źródeł. Czy w tej sytuacji nie powinienem pozwać Dworczyka? - zapytał.

W czerwcu ub.r. Piątek opisał w „Gazecie Wyborczej” dawne relacje Antoniego Macierewicza z Robertem Luśnią, agentem służby bezpieczeństwa w okresie PRL. Ówczesny rzecznik prasowy MON Bartłomiej Misiewicz szybko zaprzeczył tym informacjom, wytykając też dziennikarzowi, że przez lata był uzależniony od narkotyków.

Dołącz do dyskusji: Antoni Macierewicz zawiadomił prokuraturę o książce Tomasza Piątka zarzucającej mu powiązania z rosyjskimi służbami

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dg
Prokuratura książkami zajmowała się chyba ostatnio za komuny.
odpowiedź
User
Andrzej
Niech Antek od razu skieruje sprawę do TK.
odpowiedź
User
widz555
Prokuratura ma wyjaśniać coś za obywatela w procesie cywilnym? Bo z urzędu, to powinna zająć się z powodu treści książki, a nie przeciwko jej treści.
Szkoda, że zlikwidowali prokuraturę wojskową, bo można by wydać polecenie. A tak to nie ma komu.
odpowiedź