SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Antoni Trzmiel: z Telewizji Republika do „Wiadomości” TVP1

Antoni Trzmiel dołączył do dziennikarzy prowadzących tzw. boczne wydania „Wiadomości” TVP1. Poprzednio pracował w Telewizji Republika, od kilku miesięcy współpracuje z radiową Jedynką i Polskim Radiem RDC.

Antoni Trzmiel w „Wiadomościach”, fot. TVPArticle

W „Wiadomościach” Antoni Trzmiel zadebiutował w piątek o godz. 8:00. Będzie prowadził wybrane z tzw. bocznych wydań programu nadawanych o godz. 8:00, 12:00 i 15:00.

Pozostałymi prowadzącymi tych wydań „Wiadomości” są m.in. Anna Hałas-Michalska i Agnieszka Górniakowska.

Według danych Nielsen Audience Measurement w pierwszej połowie br. główne wydanie „Wiadomości” oglądało średnio 2,94 mln widzów, o 569 tys. mniej niż rok wcześniej.

Antoni Trzmiel poprzednio przez ponad trzy lata pracował w Telewizji Republika, w której prowadził różne programy publicystyczne, głównie w paśmie porannym i popołudniowym. W lutym br. zaczął prowadzić wywiady w programie „W Samo Południe” w radiowej Jedynce, a w drugiej połowie marca - cotygodniowy program publicystyczny „Cóż tam bzzzyka… w polityce?!” w Polskim Radiu RDC.

Wcześniej Trzmiel pracował m.in. w dziale krajowym „Rzeczpospolitej”, współpracował z Polskim Radiem (w latach 2010-2011) oraz Telewizją Polską.

Antoni Trzmiel jest kolejną osobą przechodzącą w ostatnim czasie z Telewizji Republika do TVP. Od początku lipca w TVP Info pracuje Marta Piasecka, która w czwartek zadebiutowała też w „Teleexpressie” TVP1 (zastąpiła tam Katarzynę Trzaskalską). W połowie stycznia br. reporterami „Wiadomości” TVP1 zostali Bartłomiej Graczak i Karolina Tomaszewicz, serwisy informacyjne w TVP Info zaczął prowadzić Bartłomiej Maślankiewicz, a szefem publicystyki w TVP Info został Michał Rachoń (w połowie marca zastąpił go w tej funkcji Dawid Wildstein, natomiast Rachoń zaczął częściej prowadzić programy publicystyczne „Minęła dwudziesta” i „Woronicza 17”). Piotr Gociek ma prowadzić w TVP1 talk-show „Gociek wieczorową porą”, którego start przesunięto na jesień, więc dziennikarz wznowił współpracę z TV Republika, jest tam jednym z prowadzących w programie „Odkodujmy Polskę!”.

Dyrektorem TVP1 jest Jan Pawlicki (w ostatnich dniach pojawiły się pogłoski o jego odwołaniu), a szefami TVP Kultura - Mateusz Matyszkowicz i Jakub Moroz.

Dołącz do dyskusji: Antoni Trzmiel: z Telewizji Republika do „Wiadomości” TVP1

53 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Eocen
Do samych Wiadomości! Za niedługo ludzi e Republice policzy się na palcach jednej ręki. choć z ciekawości jedno wydanie z nim samym obejrzę.
odpowiedź
User
anna
Kolejna tuza
odpowiedź
User
KODziarz
To po co kazali swoim widzom płacić abonament i karty TV Republika? Skoro wszyscy uciekają tam?
odpowiedź