SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aplikacje Google dla Androida czeka duży redesign

W ramach nadchodzących zmian w systemie Android, Google chce również dokonać redesignu swoich oficjalnych aplikacji.

Article

Zmiany nie sprowadzą się tylko do odświeżenia interfejsu, ale również będą widoczne na pulpicie systemowym. Kalifornijska firma chce bowiem odmienić całkowicie ikony swoich usług oraz innych, wbudowanych w system aplikacji. Nowa stylistyka ma być spłaszczona (flat design) i charakteryzować się minimalizmem. Same aplikacje zostaną natomiast opatrzone kolorowymi belkami, wyświetlanymi przy górnej krawędzi ekranu. System ma ponadto dostosowywać do nich kolor paska stanu, co uczyni całość spójniejszą.

Aplikacje czekają również inne zmiany. Mają one zostać zaimplementowane w ramach projektu o nazwie kodowej „Hera”. W ramach tego przedsięwzięcia, użytkownicy będą mogli wykonywać wybrane czynności bez konieczności uruchamiania danego programu. Ma to być możliwe dzięki aktywnemu stale w tle silnikowi Chromium, do którego będzie należało przetwarzanie kodu HTML5. Aplikacje mają tym samym w większym stopniu przypominać usługi internetowe i być mocniej zintegrowane z siecią.

Co istotne, wszystkie czynności wykonywane w ramach usług Google mają być aktywnie synchronizowane z chmurą, w rezultacie czego, użytkownik będzie mógł m.in. kontynuować w przeglądarce Chrome zadania rozpoczęte na smartfonie lub tablecie (i odwrotnie). Według źródeł rozwiązanie to ma wynieść multitasking na nowy poziom i zunifikować bardziej Androida z internetową platformą aplikacji Google.

Mechanizm ten ma zaowocować nowym ekranem przełączania aplikacji, który będzie od teraz zawierał zarówno tradycyjne programy uruchomione w tle, jak i moduły aktywne w ramach projektu. Wszystko to mają dopełniać wyszukiwania w Google Search, które również będą jednym z elementów projektu Hera.

Szczegółowe informacje na temat implementacji oraz premiery nowych funkcji nie są znane. Spekuluje się, że więcej informacji zostanie ujawnionych w czerwcu podczas konferencji Google I/O.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aplikacje Google dla Androida czeka duży redesign

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl