SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Apple umacnia się na pozycji lidera rynku nowych technologii

Z raportu „Clash of the titans” przygotowanego przez Goldman Sachs wynika, że najbliższe lata na rynku nowych technologii będą należeć do Apple. Gigant z Cupertino ma rosnąć głównie kosztem Google i Microsoftu.

Apple umacnia się na pozycji lidera rynku nowych technologii

Goldman Sachs twierdzi, że pozycja marki Apple ciągle się umacnia. Lojalność konsumentów wobec firmy z Cupertino ciągle rośnie, co stanowi klucz do jej sukcesu. Analitycy podkreślają również, że dzięki wypuszczeniu na rynek iPada Mini prowadzony przez Tima Cooka koncern może tylko zyskać.

- Apple ma szansę na przyspieszenie wzrostu, gdy obecnie klienci zaczną kupować dodatkowe urządzenia działające w oparciu o system iOS - czytamy w raporcie „Clash of the titans”.

Google tymczasem, zdaniem Goldman Sachs, zacznie w przyszłym roku tracić udziały zarówno w rynku tabletów jak i smartfonów. Analitycy uważają, że udział Androida w segmencie tabletów w 2013 spadnie z 33 do 21 procent. W smartfonach również ma nastąpić spadek, z 55 do 53 procent.

Przewidywania Goldman Sachs stoją w sprzeczności z niedawnym raportem IDC, z którego wynika, że w trzecim kwartale bieżącego roku Android miał już 75 procent rynku smartfonów i notuje stały wzrost (czytaj więcej).

Gold Sachs przeanalizowało też sytuację Microsoftu. Gigant z Redmond przez pojawienie się smartfonów i tabletów znacząco stracił na znaczeniu. I choć urządzenia działające pod kontrolą Windows Phone 8 i Windows 8 mają pomóc MS w odzyskaniu niewielkiej części udziałów w rynku IT, ciężko będzie nadrobić straty spowodowane stagnacją w segmencie komputerów osobistych. Z wyliczeń Goldman Sachs wynika, że aby zrównoważyć brak sprzedaży jednego PC, musi się sprzedać pięć smartfonów z WP 8 lub dwa tablety z Windows 8 RT.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Apple umacnia się na pozycji lidera rynku nowych technologii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl