SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Apple ze spadającymi przychodami, zyskiem i sprzedażą iPhone’ów

W III kwartale obecnego roku fiskalnego Apple zanotował słabsze od spodziewanych wyniki finansowe. Przychody koncernu spadły o 15 procent, a zysk netto o 27 proc. do poziomu 7,8 mld dolarów. Prognozy na kolejny kwartał też nie są optymistyczne.

Article

W raportowanym okresie III kwartału roku fiskalnego 2016 r. przychody Apple zamknęły się kwotą 42,3 mld dol., co oznacza stratę rok do roku na poziomie 15 proc.

Z danych wynika, że w III kwartale br. sprzedało się 40,3 mln egzemplarzy iPhone’ów, 9,9 mln iPadów i 4,2 mln komputerów Mac. We wszystkich trzech segmentach produktów oznacza to spadki rok do roku odpowiednio o 15, 9 i 11 proc. Oczywiście dotyczy to też przychodów ze sprzedaży wspomnianych urządzeń.

Jedynym pocieszającym elementem dotyczącym przychodów koncernu jest wzrost pochodzący z usług o 19 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem, który wyniósł ponad 5,9 mld dol.

Nie lepiej jest po stronie zysków firmy. W raportowanym okresie Apple zapisał w tej pozycji z górą 7,7 mld dol., podczas gdy rok wcześniej było to 10,6 mld dol.

Apple obniżył także prognozę przychodów w IV kwartale br. z 47,5 do 45,5 mld dol.

We wczorajszym komunikacie po ogłoszeniu wyników Tim Cook poinformował, że w ciągu zaledwie roku same usługi Apple’a będą generować takie wyniki, że wystarczyłoby, by trafić na listę największych 100 firm Fortune 2017 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Apple ze spadającymi przychodami, zyskiem i sprzedażą iPhone’ów

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czes
od śmierci Jobsa robią coraz gorsze produkty - spadek sprzedaży jest oczywisty...
8 8
odpowiedź
User
rysio
zgadzam się z przedmówcą od kiedy nie mają JOBSA to ewidentnie ich dochody poszły w dół.dlatego jakiś czas temu zamknąłem pozycji na xStation
8 8
odpowiedź
User
rysio
zgadzam się z przedmówcą od kiedy nie mają JOBSA to ewidentnie ich dochody poszły w dół.dlatego jakiś czas temu zamknąłem pozycji na xStation
8 8
odpowiedź