SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Arte z polskojęzycznym serwisem VoD

Kanał kulturalny Arte, należąca do telewizji publicznych z Francji i Niemiec, od 22 listopada udostępnił w internecie bezpłatną ofertę programów z napisami po polsku.

Article

Co tydzień internauci będą mogli oglądać około piętnastu godzin nowych programów. Wśród nich będą dokumenty, reportaże śledcze i społeczne, magazyny naukowe i kulturalne. W sieci dostępne będą również flagowe magazyny stacji, takie jak „Tracks” - poświęcony najnowszym trendom kulturalnym i  artystycznym, „Arte Reportage” - dotyczący aktualnych wydarzeń międzynarodowych na całym świecie, europejski magazyn kulturalny „Metropolis”, a także „Arte Concert”.

Programy telewizji Arte można oglądać z napisami po polsku pod adresem arte.tv/pl od 22 listopada. Oferta dostępna jest również na aplikacjach na smartfony, tablety oraz na aplikacji Smart TV.

Dotarcie do nowej publiczności spoza Francji i Niemiec to nowa strategia firmy. Arte od roku udostępnia internautom angielską i hiszpańską wersję swojego serwisu.

Stworzenie napisów po angielsku, hiszpańsku i po polsku zostało współfinansowane przez Unię Europejską w ramach pilotażowego projektu mającego na celu wzmocnienie europejskiej integracji kulturalnej i zbadanie wpływu napisów na poziom oglądalności programów audiowizualnych.

Przypomnijmy, że telewizja Arte jeszcze do końca 2015 roku współpracowała z TVP,  ale zawiesiła ją po tym, jak rządy w Telewizji Polskiej objął Jacek Kurski.

- Żadna nowa koprodukcja nie zostanie rozpoczęta, dopóki Arte nie upewni się, że gwarantowana jest wolność przekonań, redaktorski pluralizm oraz niezależność telewizji publicznej w Polsce - napisali Peter Boudgoust (dyrektor Arte) i Anne Durupty (wicedyrektor stacji) w liście do prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. - Bardzo żałujemy, że musimy podjąć taką decyzję, ponieważ relacje z Polską są dla naszej stacji szczególnie ważne. Mamy nadzieję, że w najbliższych miesiącach możliwy będzie powrót do ściślejszej współpracy z TVP - zaznaczyli.

Telewizja Arte rozpoczęła nadawanie 30 maja 1992 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Arte z polskojęzycznym serwisem VoD

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Comi
Możliwe, że gdyby nie ten news to bym się nie dowiedział...Poza tym to oferta w pewnym sensie "niszowa", ale dobrze że będzie.
18 9
odpowiedź
User
mradar
doskonale! Można by rzec nareszcie, ale to jest bardzo dobra wiadomość, Arte jest kapitalne, najbardziej ciesze si ena koncerty, ktore nei byly dostepne dla IP spoza DE i FR.
15 9
odpowiedź