SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Asta-Net uruchamia sieć GPON

Wielkopolska sieć kablowa Asta-Net przygotowuje się do wprowadzenia sieci GPON opartej na technologii światłowodowej. Inwestycja jest realizowana w miejscowości Stobno.

Asta-Net uruchamia sieć GPON

Sieć GPON (Gigabit Passive Optical Network, czyli gigabitowa pasywna sieć optyczna) umożliwia zwiększenie przepustowości łącza internetowego oraz tańszą eksploatację, w porównaniu do dotychczasowych technologii. Nie wymaga aktywnych elementów takich jak wzmacniacze sygnału oraz minimalizuje prawdopodobieństwo awarii, bo jest odporna uszkodzenia i wszelkie działania zewnętrzne.

GPON jest uruchamiana przez Asta-Net w Stobnie, wsi na północy Wielkopolski, w powiecie trzcianecko-czarnkowskim. Firma zaczęła już podpisywać umowy z mieszkańcami tej miejscowości, którzy niedługo zostaną podłączeni do tej sieci. Asta-Net planuje też wprowadzić GPON w kolejnych lokalizacjach, m.in. na nowo powstającym Osiedlu pod Dębem w Pile.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Asta-Net uruchamia sieć GPON

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
KOWBOY
Zasieg przy splicie 1:64 wynosi 7.5 km powodzenia :) he he he
odpowiedź
User
Gpon
Tu jest nawet szkolenie o tym: http://www.roadshow.vector.com.pl/
odpowiedź
User
kedzior
ta 7,5 km 1:64 chyba to na NK wyczytałes
odpowiedź