SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

AT Kearney: Konieczne są szybkie zmiany w polskich przedsiębiorstwach

Wyniki badania 'Strategia wzrostu gospodarki', przeprowadzonego przez firmę AT Kearney, wskazują na konieczność szybkich zmian w polskich przedsiębiorstwach, jeżeli mają one odgrywać rolę na światowym rynku.

Poinformował w piątek Fritz Kroeger, wiceprezes AT Kearney.

„Po bardzo dobrym początku lat dziewięćdziesiątych polska gospodarka w ciągu ostatnich 5 lat rozwija się wolniej niż inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej – Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia oraz Rosja” – powiedział Kroeger podczas konferencji prasowej.

AT Kearney podzieliła przedsiębiorstwa na trzy kategorie. W firmach z branży surowcowej (miedzi, ropy i gazu) potrzebna jest restrukturyzacja.

„Te firmy rozwijają się szybko, ale nie tak szybko jak przedsiębiorstwa z tych branż w innych krajach. Potencjał może być tutaj niewykorzystany” – powiedział Kroeger.

Druga grupa przedsiębiorstw to firmy telekomunikacyjne, energetyczne, zajmujące się usługami komunalnymi, działające w przemysłach stalowym, chemicznym i budownictwie.

„Tutaj struktura branż jest zbyt rozproszona. Nie ma tu firm, które mogą przetrwać w globalnej gospodarce” – powiedział Kroeger.

Trzecia grupa firm obejmuje działające w przemyśle maszynowym, sektorze medycznym, dostawców podzespołów samochodowych i usług pocztowych.

Według raportu AT Kearney, te sektory gospodarki mają bardzo duży potencjał rozwoju, ale są bardzo małe, dlatego konieczna jest ich rozbudowa i ekspansja.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: AT Kearney: Konieczne są szybkie zmiany w polskich przedsiębiorstwach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl