SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ATM Grupa ze wzrostem i przychodów w I półroczu

Spółka producencka ATM Grupa zanotowała w I półroczu br. wzrost przychodów i zysku netto. Najmocniej do góry poszły wpływy z produkcji telewizyjnej i filmowej.

fot. Shutterstock.com Article

Całkowite przychody ze sprzedaży i dochody z dotacji ATM Grupy w okresie od stycznia do czerwca br. wyniosły 74,3 mln zł, czyli o 18,3 proc. więcej niż rok wcześniej.

Główne źródło przychodów firmy to cały czas produkcja telewizyjna i filmowa. Wpływy z tego tytułu w I półroczu br. wyniosły 41,9 mln zł, co oznacza wzrost o 15,63 proc.

Przychody z zarządzania zasobami trwałymi (m.in. wynajem studiów i sprzętu) uplasowały się na poziomie 16,7 mln zł, podczas gdy rok wcześniej wynosiły 15,8 mln zł.

Z kolei wpływy naziemnego kanału telewizyjnego ATM Rozrywka ze sprzedaży czasu reklamowego wzrosły z 10,1 mln zł do 10,4 mln zł.

Zysk z działalności operacyjnej ATM Grupy w analizowanym okresie poszedł do góry z 5,1 mln zł do 7,5 mln zł . Z kolei zysk netto z działalności kontynuowanej wzrósł o 13,7 proc. do 7,3 mln zł.

Spółka wraz z firmami zależnymi odpowiada za produkcję m.in. seriali „Ranczo”, „Ojciec Mateusz” i „Dziewczyny ze Lwowa” dla TVP, „Świat według Kiepskich”, „Pierwsza miłość” i "Pielęgniarki" dla Polsatu czy „Policjantki i policjanci” dla TV4. Dysponuje też m.in. obiektem ATM Studio, który wynajmuje innym producentom telewizyjnym.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa ze wzrostem i przychodów w I półroczu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl