SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Azjaci pracują nad 4G

Japonia, Chiny i Korea zawarły wstępne porozumienie w sprawie wspólnego prowadzenia prac nad technologiami, które znajdą zastosowanie w telefonii komórkowej czwartej generacji

Komercyjny debiut sieci 4G jest przewidywany na rok 2010.

Wyznaczono już terminy regularnych spotkań roboczych - współpraca obejmie instytuty badawcze oraz firmy prywatne. Oficjalnie ostateczna wersja porozumienia zostanie podpisana przez japońskiego Ministra Poczty i Telekomunikacji Taro Aso oraz przedstawicieli Chin i Korei w czerwcu.

Podpisanie umowy zapewni, że Japonia, Chiny i Korea będą stosować te same protokoły komunikacyjne. A zasięg tworzonych przez kraje azjatyckie technologii nie będzie bynajmniej lokalny – w Japonii, Chinach i Korei mieszka około 30% posiadaczy telefonów komórkowych na świecie. Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój rynku komunikacyjnego w Chinach, w chwili premiery telefonii 4G może być to jeszcze większy fragment rynku. Dlatego technologie, które zostaną stworzone w ramach porozumienia, mają szanse stać się globalnymi standardami. Zwłaszcza, że Japonia, Chiny i Korea będą teraz forsować wspólne stanowisko na międzynarodowych konferencjach telekomunikacyjnych.

Według wstępnych założeń, telefonia komórkowa czwartej generacji ma umożliwiać przesył danych z prędkością 100 Mb/s. Pozwoli to na oglądanie najwyższej jakości obrazu telewizyjnego w trudnych warunkach – np. w pędzącym pociągu.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Azjaci pracują nad 4G

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl