SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Balcerowicz obawia się o przygotowanie Skrzypka

Leszek Balcerowicz obawia się, że kandydat na jego następcę na stanowisku szefa NBP nie ma wystarczającego przygotowania.

Prezes banku centralnego jest zdania, że nie można uznać za wystarczające zasiadanie przez Sławomira Skrzypka w zarządzie PKO BP.

Balcerowicz dodał, że nie zna ani Skrzypka, ani jego dorobku naukowego - w tym żadnej pracy, która byłaby związana z tematyką banku centralnego lub makroekonomii.

Na pytanie reportera Radia Katowice jakimi cechami powinien charakteryzować się nowy prezes banku centralnego prof. Balcerowicz odpowiedział, iż najlepiej opierać się na przykładach krajów Unii Europejskiej:

Według niego są to ludzie o niezależnym charakterze, o wysokich kompetencjach, znają problematykę polityki pieniężnej i makroekonomii. Płynnie znają język angielski. Dodał, że zwykle są to osoby, które mają już autorytet w dziedzinach związanych z kierowaniem bankiem centralnym.

Wczoraj wieczorem prezydent przedstawił Sejmowi kandydaturę Skrzypka na prezesa NPB. Kadencja Balcerowicza kończy się za niespełna tydzień.

Sławomir Skrzypek pełni obecnie funkcję prezesa PKO BP, wcześniej był między innymi wiceprezydentem Warszawy za czasów Lecha Kaczyńskiego. Odpowiadał m.in. za inwestycje miejskie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Balcerowicz obawia się o przygotowanie Skrzypka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl