SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bank BPH sprzeda portfel straconych kredytów

Bank BPH zamierza sprzedać portfel straconych kredytów o wartości ponad 1 mld zł.

Transakcja ta pozwoli na rozwiązanie odpisów aktualizacyjnych, co pozytywnie wpłynie na wynik finansowy banku, podała spółka w czwartkowym komunikacie.

„Bank BPH zawarł z Blue Ridge Investments, L.L.C., spółką pośrednio zależną w 100% od Bank of America Corporation i BPH Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych SA umowę, dotyczącą sprzedaży portfela kredytów straconych odnoszącą się do części portfela straconych wierzytelności kredytowych Banku BPH SA" – czytamy w komunikacie.

Umowa zobowiązuje Blue Ridge Investmenst i BPH TFI do utworzenia funduszu sekurytyzacyjnego, który po zarejestrowaniu ma przystąpić do umowy jako kupujący. Zamknięcie transakcji powinno nastąpić do 15 grudnia 2006 roku. O warunkach transakcji BPH poinformuje po przystąpieniu do umowy przez fundusz.

Łączna kwota wierzytelności kredytowych (w tym kapitał, odsetki i inne zobowiązania uboczne) objętych umową według stanu na dzień 31 grudnia 2005 roku wynosi 1.038.855.795,11 zł. Umowa dopuszcza jednak możliwość wyłączenia z portfela niektórych wierzytelności.

W pierwszym kwartale 2006 roku BPH miał 284,58 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej wobec 205,45 mln zł zysku rok wcześniej.Wynik odsetkowy grupy wyniósł 519,72 mln zł wobec 474,55 mln zł rok wcześniej, natomiast wynik z tytułu prowizji ukształtował się na poziomie 315,69 mln zł w porównaniu z 230,10 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bank BPH sprzeda portfel straconych kredytów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl