SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bank Handlowy powiększy sieć do 120 placówek

Bank Handlowy zamierza rozszerzyć sieć obsługi segmentu małych i średnich firm do 120 oddziałów do końca 2007 roku.

W drugim półroczu br. bank chce utrzymać dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów w tym segmencie, która w pierwszym półroczu wyniosła 11%, powiedział w poniedziałek prezes banku Sławomir Sikora.

„Obok bankowości detalicznej sektor MSP będzie jednym z głównych motorów napędowych banku w latach 2007-2008. W ubiegłych dwóch latach przeprowadziliśmy segmentację ryzyka i zmianę modelu biznesu. Wzrost liczby klientów z sektora MSP o 40% w pierwszym półroczu pokazuje, że te zmiany przyniosły efekty” – powiedział Sikora podczas konferencji prasowej.

Około 15% przychodów ogółem banku w ubiegłym roku stanowiły przychody z segmentu MSP.

Na koniec pierwszego półrocza bank miał 11% udziału w przychodach z obsługi MSP na rynku. Udział w przychodach z transakcji na rynku walutowym i przychodach z bankowości transakcyjnej, które stanowią dwa kluczowe źródła przychodów w tym segmencie klientów wyniósł odpowiednio 11% i 13%.

„Jestem zadowolony z trendów wzrostu. Mam nadzieję, że w drugim półroczu zostaną one utrzymane” – powiedział Sikora.

Bank ma obecnie 6 tys. klientów w segmencie małych i średnich firm, o przychodach rocznych 8-75 mln zł (Blue) oraz 75-200 mln zł (Silver), spośród 22,63 tys. takich firm na całym rynku.

Obecnie w czterech regionach bank prowadzi obsługę firm MSP w 51 lokalizacjach: 21 to centra korporacyjne, 11 placówki uniwersalne oraz 19 filii.

„Zamierzamy zwiększyć liczbę placówek, w których będziemy operacyjnie obsługiwać małe i średnie firmy do 120 najpóźniej do końca przyszłego roku. Część z nich to będą nowe lokalizacje, pozostałe to oddziały, które do tej pory obsługiwały tylko detal” – powiedział Michał Mrożek, szef Bankowości Przedsiębiorstw Banku Handlowego.

Z początkiem tego roku bank zmienił model sprzedaży na obsługę firm z segmentu MSP przez doradców bankowych. Obecnie małe i średnie firmy obsługuje 100 doradców, którzy w portfelu mają po 50-60 firm. Wraz z rozszerzaniem sieci dystrybucji ich liczba będzie rosnąć.

W I połowie 2006 roku bank miał 343,05 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 381,25 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bank Handlowy powiększy sieć do 120 placówek

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl