SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bankier.pl - po debiucie możliwe przejęcia

Spółka internetowa Bankier.pl, wydawca specjalistycznego portalu finansowego oraz wirtualny pośrednik finansowy, złoży prospekt emisyjny do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) na początku kwietnia.

Zapowiedział na wtorkowym spotkaniu giełdowym prezes portalu Tomasz Jażdżyński.

"Chcemy zadebiutować na parkiecie przed wakacjami" - poinformował Tomasz Jażdżyński.

W związku z tym, że prospekt emisyjny nie trafił jeszcze do KPWiG, spółka nie ujawnia szczegółów oferty publicznej. Wiadomo natomiast, że jeśli popyt na akcje spółki znacznie przekroczy podaż walorów i jeśli cena udziałów będzie "odpowiednia", akcjonariusze Bankiera, m.in. fundusz venture capital MCI, rozważą możliwość sprzedaży swoich akcji.

"Wiem na pewno, że zarząd nie zarekomenduje wypłaty dywidendy w najbliższych latach. Zysk będziemy chcieli przeznaczyć na inwestycje, co - mam nadzieję - sprawi, że posiadacze akcji bardziej skorzystają na statusie ich właścicieli niż skorzystaliby na ewentualnej dywidendzie" - stwierdził prezes Bankiera.pl.

Spółka ma być za 5 lat "liderem swojej niszy". Plany portalu to: rozwój nowych serwisów informacyjnych, akwizycje specjalistycznych portali wertykalnych oraz dywersyfikacja kanałów dystrybucji. Bankier.pl ma "przyjrzeć się" telewizji cyfrowej, serwisom mobilnym oraz telefonii komórkowej.

"Rynki reklamy internetowej w Polsce oraz portali internetowych rosną. Europa jest opóźniona w stosunku do USA o jakieś 2-3 lata. W Polsce o stabilizacji wzrostu rynku będziemy mogli mówić dopiero wtedy, gdy w Internecie pojawią się reklamy proszków do prania i past do zębów " - uważa prezes Bankier.pl.

Za równie perspektywiczne uważa Tomasz Jażdżyński pośrednictwo finansowe.

"W 2005 roku udział pośredników w całości udzielonych kredytów hipotecznych wyniósł 15%. W roku 2009, jak prognozuje 'Gazeta Prawna', ma wynieść 30%" - wylicza Jażdżyński.

Obecnie portal współpracuje z ponad 40 instytucjami finansowymi. Jego największym konkurentem jest Money.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bankier.pl - po debiucie możliwe przejęcia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl