SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bankier.pl wchodzi na giełdę

Akcjonariusze Bankier.pl S.A. zdecydowali o wprowadzeniu spółki na Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

Emisja nowych akcji planowana jest na pierwsze półrocze 2006 roku. Ma ona pomóc w umocnieniu Bankier.pl na pozycji wiodącego niezależnego portalu finansowego w Polsce.

Oferującym akcje Bankier.pl będzie Internetowy Dom Maklerski S.A. Obecnie spółka wraz z domem maklerskim prowadzi zaawansowane prace na szczegółami oferty.

„Wejście na giełdę to dla Bankier.pl kolejny milowy krok w rozwoju. Dzięki IPO utrzymamy niezależność jako medium i pośrednik finansowy oraz pozyskamy kapitał na dalszą ekspansję. Poszerzymy również bazę inwestorską spółki otwierając się m.in. na społeczność naszych użytkowników. Ponadto obecność na GPW z pewnością przełoży się na większą popularność portalu i świadomość marki Bankier.pl.” - mówi Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu Bankier.pl S.A.

Portal Bankier.pl jest czołowym finansowym serwisem informacyjnym oraz niezależnym pośrednikiem finansowym w polskim internecie. Według najnowszych wyników badania Megapanel PBI/Gemius, Bankier.pl jest najczęściej odwiedzanym serwisem w kategorii Biznes/Finanse/Prawo (z wyłączeniem serwisów ekonomicznych portali horyzontalnych).

Akcjonariuszami Bankier.pl S.A. są obecnie wiodące w Polsce fundusze venture capital działające w sektorze nowoczesnych technologii. Notowany na giełdach w Warszawie i Frankfurcie bmp AG (62%) oraz notowany na Warszawskiej GPW MCI Management (38%) z sukcesami wspomagają rozwój spółki od 2000 roku.


Tomasz Jażdżyński, prezes Bankier.pl odpowiada na pytania Wirtualnemedia.pl

Dlaczego Bankier zdecydował się na debiut giełdowy?

Rozważaliśmy dwie drogi dalszego rozwoju spółki. Jedną było pozyskanie branżowego inwestora strategicznego (czy to medialnego czy z branży finansowej) drugą debiut na GPW. Doszliśmy do wniosku, że na obecnym etapie lepsza dla Bankier.pl będzie droga giełdowa. Pozyskanie kapitału w ten sposób pozwoli na zachowanie niezależności czy to do w sferze medialnej czy w sferze pośrednictwa.

Ile zamierzacie pozyskać z giełdy?
Tej informacji nie ujawniamy przed zatwierdzeniem prospektu emisyjnego przez KPWiG. Mamy oczywiście sprecyzowane plany, ale dopracowujemy jeszcze szczegóły.

Na co zostaną przeznaczone zdobyte fundusze?
Generalnie na rozwój Bankiera. Chcemy się skupić na umocnieniu i poprawieniu naszej pozycji w niszy biznesowo-finansowej polskiego Internetu. Rozważamy zarówno inwestycje w rozwój serwisów informacyjnych i usług we własnym zakresie jak i akwizycje podmiotów prowadzących serwisy i oferujących usługi uzupełniające te obecnie posiadane przez Bankier.pl.

Kiedy debiut na giełdzie?
Plan minimum to zdążyć przed końcem czerwca, ale wydaje się, że jest możliwe aby debiut praw do akcji na GPW nastąpił w pierwszej połowie tego miesiąca. Jeśli to się uda będę bardzo zadowolony.

Czy debiut giełdowy niesie jakieś zagrożenia dla Was?
Oczywiście. Przy czym wydaje mi się, że porównując standing finansowy i perspektywy Bankiera do obecnych już na giełdzie podmiotów podstawowym zagrożeniem jest ewentualne znaczne pogorszenie się koniunktury na rynkach finansowych. Ale to ryzyko jest nie do uniknięcia.

Czy Bankier ma w planach tworzenie zewnętrznych punktów doradczych np. kredytowych?
Bankier.pl już teraz posiada sieć sześciu POKów, przy czym umiejscowionych raczej w centrach miast, a nie w centrach handlowych. Informacje o strategii Bankiera w tzw. „świecie off-line” przedstawimy wraz z prezentacją całej strategii spółki przed rozpoczęciem zapisów na akcje.

W jakim kierunku Bankier.pl zamierza się rozwijać?
Jak już wspomniałem chcemy być liderem w biznesowo-finansowej niszy polskiego Internetu. Zarówno w kontekście prezentowanych treści jak i oferowanych usług.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bankier.pl wchodzi na giełdę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl