SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bankier.pl - widełki cenowe na 6-9 zł

Portal finansowy Bankier.pl ustalił przedział cenowy w procesie book-building na 6,00 do 9,00 zł.

Podała spółka w komunikacie w poniedziałek wieczorem.

„Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zatwierdziła aneks do prospektu emisyjnego Bankier.pl SA ustalający widełki cenowe w procesie book-building. Deklaracje nabycia akcji będą przyjmowane w przedziale cenowym od 6,00 zł do 9,00 zł” – podano w komunikacie.

Book-building trwa do 31 maja do godziny 14:00. Zapisy na 1,5 mln akcji nowej emisji serii I oraz 1,5 mln akcji sprzedawanych odbędą się w dniach 2-6 czerwca.

Maksymalna cena akcji została wcześniej ustalona na 9 zł, a spółka szacowała, że uzyska z emisji od 8 do 12,3 mln zł netto.

Zgodnie z przyjętym przez spółkę harmonogramem, cena emisyjna akcji zostanie ogłoszona w dniu 1 czerwca.

Po przeprowadzeniu oferty publicznej udział dotychczasowych akcjonariuszy zmniejszy się do 52,88-74,49%, w zależności od liczby sprzedawanych przez nich akcji w ofercie.

Bankier.pl chce przeznaczyć 1,0 mln zł z uzyskanych środków na inwestycje w infrastrukturę i wyposażenie spółki, 2,5 mln zł – na inwestycje w budowę nowych serwisów, 8,8 mln zł – na przejęcia innych podmiotów, głównie internetowych. Proces inwestycyjny jest planowany do końca 2007 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bankier.pl - widełki cenowe na 6-9 zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl