SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bardzo dobry kwartał PayPal, transakcje za 41 mld dolarów

W pierwszym kwartale bieżącego roku wartość transakcji przeprowadzonych za pośrednictwem serwisu PayPal wyniosła 41 miliardów dolarów - 22 procent więcej niż rok wcześniej.

Bardzo dobry kwartał PayPal, transakcje za 41 mld dolarów

Kwartalny przychód wyniósł 1,5 miliarda dolarów (polska infografika używa tutaj terminu „zysk”, choć w oryginale było to słowo „revenue”, oznaczające właśnie przychód), co oznacza 20-procentowy wzrost w skali rocznej. PayPal jest dostępny już na 193 rynkach i działania międzynarodowe zapewniają amerykańskiej firmie 51 procent przychodu.

Obecnie na PayPal zarejestrowanych jest już 128 milionów aktywnych kont. W pierwszym kwartale tego roku przybyło ich 5 milionów. Każdego dnia użytkownicy serwisu przeprowadzają średnio 7,5 miliona transakcji. 68 procent z nich to płatności w sklepach online i offline. W pierwszym kwartale 2013 były one warte 28 miliardów dolarów. Suma transakcji na eBayu w tym okresie wyniosła 13 miliardów dolarów.

Od stycznia do końca marca mobilną aplikację PayPal pobrano 25 milionów razy. W ubiegłym roku wartość transakcji dokonanych za jej pośrednictwem wyniosła 14 miliardów dolarów, czyli 10 procent całkowitej wartości zakupów obsłużonych przez firmę w tym okresie. W 2012 już co czwarta płatność była dokonywana właśnie za pomocą urządzeń mobilnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bardzo dobry kwartał PayPal, transakcje za 41 mld dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl