SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

BBC Prime po węgiersku

BBC Prime teraz z napisami w języku węgierskim

Od 24 kwietnia telewidzowie na Węgrzech mogą odbierać BBC Prime z napisami w języku węgierskim, którymi opatrzone zostaną wybrane programy nadawane w czasie największej oglądalności.

Dr. Bálint Magyar, Minister Edukacji Węgier, powiedział:

"Program Języki Świata wprowadzony przez ministerstwo jest adresowany przede wszystkim do ludzi młodych. Jego celem jest znaczna poprawa znajomości języków obcych wśród Węgrów. Obecnie tylko 19,2% społeczeństwa węgierskiego porozumiewa się w obcym języku. Rok 2003/4 będzie rokiem nauki języka obcego na Węgrzech a ministerstwo dołoży wszelkich starań, aby stworzyć młodym ludziom - uczniom i studentom - możliwości praktycznej nauki innego języka."

BBC Prime dociera na Węgrzech do około 400 000 abonentów.

Firma Broadcast Text, która opracowuje obcojęzyczne napisy dla BBC Prime właśnie otworzyła biuro w Budapeszcie, gdzie zatrudnia węgierskich tłumaczy.

Wayne Dunsford, Dyrektor BBC Worldwide odpowiedzialny za kanały BBC Worldwide i BBC Prime powiedział:

"Nie mogliśmy lepiej wybrać momentu na uruchomienie BBC Prime z napisami węgierskimi. Zaledwie parę dni wcześniej społeczeństwo węgierskie wypowiedziało się za przyłączeniem do Unii Europejskiej. Dzięki napisom w języku węgierskim, BBC Prime stanie się kanałem bliższym ludziom, a także kanałem bardziej atrakcyjnym dla operatorów telewizyjnych. Bardzo cenimy sobie wsparcie Ministerstwa Edukacji Węgier dla naszych działań, i cieszymy się z tego, że nasz kanał stanie się ważnym narzędziem do nauki języka angielskiego na Węgrzech."

BBC Prime jest międzynarodowym kanałem edukacyjno-rozrywkowym produkcji BBC, nadawanym od 1995 roku. Dociera do widzów w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Za pośrednictwem telewizji satelitarnej i telewizji kablowej obecnie kanał ten trafia do ponad 11 milionów abonentów w ponad 100 krajach. BBC Prime jest jednym z najchętniej oglądanych pan-europejskich kanałów telewizyjnych. Badania przeprowadzone przez firmę EMS wykazały, że biorąc pod uwagę dystrybucję, BBC Prime plasuje się na czwartym miejscu wśród wszystkich kanałów pan-europejskich.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BBC Prime po węgiersku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl