SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Będzie tańszy internet

Expose Kaczyńskiego: Tańsze telefony, internet, energetyka jądrowa ważne dla przyszłości.

Jednym z największych osiągnięć Polski ostatnich lat jest poprawa wykształcenia obywateli, dlatego Polska powinna zadbać o rozwój w nowych technologiach, uważa premier Jarosław Kaczyński. Dlatego też w środowym expose opowiedział się za obniżeniem cen połączeń telefonicznych i dostępu do internetu i zachęcał do zainteresowania się energetyką jądrową.

„Trzeba obniżyć koszty połączeń telefonicznych i internetowych. Trzeba, by Polska była bliżej świata” – powiedział wczoraj Kaczyński w Sejmie.

Według opublikowanego w maju raportu European Competitive Telecommunications Association (ECTA), organizacji zrzeszającej 150 europejskich firm telekomunikacyjnych, Polska jest na przedostatnim miejscu wśród nowych członków Unii Europejskiej pod względem dostępu do szerokopasmowego internetu. Dostęp do tej usługi ma w Polsce tylko 2,6% ludności i w gronie nowych członków UE wyprzedzamy jedynie Słowację z penetracją w wysokości 2,4%.

W czerwcu Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) podał w raporcie, że ceny usług telekomunikacyjnych w Polsce, zarówno w telefonii stacjonarnej, jak i komórkowej, należały w 2005 roku do jednych z najwyższych w Unii Europejskiej.

Premier zachęcał też w środę do zajęcia się energetyka jądrową.

„Czy nie powinniśmy już dziś myśleć o energetyce atomowej” – powiedział Kaczyński podkreślając, że Unia Europejska ma możliwości, które pozwalają rozwijać tę dziedzinę.

„Są szanse, żebyśmy w tej dziedzinie nie byli z tyłu” – dodał.

W końcu 2004 roku lewicowy rząd Marka Belki Rada przyjął program „Polityka energetyczna Polski do 2025 r”, który dopuszcza m.in. powstanie elektrowni jądrowej w Polsce do 2020 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Będzie tańszy internet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl