SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bez negatywnych komentarzy w eBay?

Portal aukcyjny eBay poinformował, że planuje zmienić system komentarzy, tak aby sprzedający nie mogli wystawiać negatywnych ani nawet neutralnych opinii kupującym.

Bez negatywnych komentarzy w eBay?

Według eBay, negatywne komentarze wystawiane przez kupujących, a następnie odwzajemnianie się przez sprzedających własnymi poglądami, powoduje problemy i spowalnia całą wymianę handlową w portalu - informuje serwis CNET News.com.

eBay planuje wprowadzenie zmian już od maja tego roku i będą one dotyczyły użytkowników z całego świata. Taki plan rozzłościł wielu sprzedających, którzy twierdzą, że pozostaną przez to bez żadnej ochrony.

Argumentują oni, że bez narzędzia w postaci krytykowania kupujących, będą mieli małe pole do działania w przypadkach, gdy dana transakcja nie odbędzie się tak jak należy. Twierdzą też, że poprzez pozostawienie możliwości wystawiania negatywnych komentarzy kupującym, eBay wypacza cały proces handlowej wymiany.

Jednak przedstawiciele portalu odpierają te zarzuty, twierdząc, że w przypadku gdy kupujący nie zapłaci za wylicytowany towar lub dopuści się innego naruszenia obowiązujących w serwisie zasad, sprzedający zawsze może skontaktować się z eBay, który podejmie odpowiednie kroki.

źródło: CNET News.com

  • Więcej informacji:
  • EBay
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bez negatywnych komentarzy w eBay?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl