SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bezrobocie najwyższe wciąż w Polsce

Stopa bezrobocia wyniosła we wrześniu 8,0% w całej Unii Europejskiej (UE), bez zmian wobec sierpnia i wobec 8,7% rok wcześniej.

Podał unijny urząd statystyczny Eurostat w piątkowym komunikacie. Bezrobocie w strefie euro kształtowało się we wrześniu na poziomie 7,8%, bez zmian wobec poprzedniego miesiąca i wobec 8,5% rok wcześniej.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia w lipcu odnotowano w Danii (3,5%), Holandii (4,0%), Irlandii (4,2%), Estonii (4,4%) i Austrii (4,7%). Najwyższe bezrobocie było wciąż w Polsce (14,1%), na Słowacji (12,8%) w Grecji (9,0% w II kw. 2006), Francji (8,9%) i Niemiec (8,7%).

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób w wieku produkcyjnym w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 15,2%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bezrobocie najwyższe wciąż w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl