SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bezrobocie w UE najwyższe w Polsce

Stopa bezrobocia wyniosła w grudniu 7,6% w całej Unii Europejskiej (UE) wobec 7,6% (po rewizji) w listopadzie i wobec 8,5% rok wcześniej.

Podał unijny urząd statystyczny Eurostat w środowym komunikacie. Bezrobocie w strefie euro kształtowało się w grudniu na poziomie 7,5%, wobec 7,6% (po rewizji) w poprzednim miesiącu i wobec 8,5% rok wcześniej.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia w grudniu odnotowano w Danii (3,2%), Holandii (3,6%), Estonii (4,3%), Irlandii (4,4%) i Austrii (4,6%). Najwyższe bezrobocie było wciąż w Polsce (12,8%), na Słowacji (12,0%) w Grecji (8,7% w III kw. 2006) oraz we Francji i Hiszpanii (po 8,5%).

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób w wieku produkcyjnym w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia w grudniu wyniosła 14,9%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bezrobocie w UE najwyższe w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl