SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bezrobocie w UE w sierpniu wyniosło 8,7%, najwyższe nadal w Polsce

Stopa bezrobocia wyniosła w sierpniu w całej Unii Europejskiej (UE) 8,7% wobec 8,6% w lipcu, podał unijny urząd statystyczny Eurostat we wtorkowym komunikacie.

Bezrobocie w strefie euro kształtowało się w sierpniu na poziomie 8,6% wobec 8,5% w lipcu.

W sierpniu 2004 roku stopa bezrobocia w krajach „25” wynosiła 9,0%, a w strefie euro – 8,9%.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia w sierpniu odnotowano w Irlandii (4,3%), Wielkiej Brytanii (4,6% w czerwcu), Holandii (4,7%), Danii (4,8%) i Austrii (5,2%). Najwyższe bezrobocie wciąż było w Polsce (17,5%), na Słowacji (15,2%), w Grecji (9,9% w marcu), a także Francji i w Niemczech (po 9,6%) oraz w Hiszpanii (9,4%).

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób w wieku produkcyjnym w danym kraju.

Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), bezrobocie w Polsce spadło w sierpniu do 17,8% z 17,9% w lipcu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bezrobocie w UE w sierpniu wyniosło 8,7%, najwyższe nadal w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl