SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bezrobocie w UE w styczniu wyniosło 8,5%, najwyższe nadal w Polsce

Stopa bezrobocia wyniosła w styczniu 8,5% w całej Unii Europejskiej (UE) czyli w stosunku do grudnia pozostała niezmieniona.

Podał unijny urząd statystyczny Eurostat we wtorkowym komunikacie. Bezrobocie w strefie euro kształtowało się w styczniu na poziomie 8,3%, tak samo jak w grudniu.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia w sierpniu odnotowano w Irlandii (4,3%), Danii (4,4% w grudniu), Holandii (4,6%), Wielkiej Brytanii (5,0% w grudniu) i Austrii (5,2%). Najwyższe bezrobocie wciąż było w Polsce (17,2%), na Słowacji (15,8%), w Grecji (10,1% w III kw 2005 roku), a także we Francji (9,2%) i w Niemczech (po 9,1%).

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób w wieku produkcyjnym w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia w styczniu wzrosła do 18,0% z 17,6% miesiąc wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bezrobocie w UE w styczniu wyniosło 8,5%, najwyższe nadal w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl