SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bioton: fabryka w Izraelu

Spółka biotechnologiczna Bioton postanowiła zmienić cele emisje akcji serii G w ten sposób, by część środków przeznaczyć na budowę w Izraelu zakładu produkującego substancję szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.

Podała spółka w komunikacie.

„W związku z zakończeniem pierwszego etapu inwestycji Grupy Bioton w zakresie budowy na terenie Izraela zakładu wytwarzającego własny produkt Grupy Bioton - substancję szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, zarząd spółki podjął decyzję o przeznaczeniu na ten cel części wpływów z emisji akcji serii G” – podano w komunikacie.

Łączna kwota inwestycji na budowę zakładu, opracowanie i wdrożenie technologii produkcji w Izraelu wynosi około 15 mln USD, podano także.

„W opinii zarządu spółki przeznaczenie środków pochodzących z emisji akcji serii G na kolejne etapy inwestycji w Izraelu pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie tych środków i jest uzasadnione strategią ekspansji Grupy Bioton na rynkach międzynarodowych” – czytamy dalej.

Bioton podkreśla, że inwestycja w Izraelu pozwoli na szybsze uruchomienie produkcji substancji oraz form gotowych szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, a następnie rozpoczęcie ich sprzedaży przez spółkę SciGen (Izrael) Ltd, spółkę w 100% kontrolowaną przez SciGen Ltd (SciGen Ltd jest spółką w 90,54% kontrolowaną przez Bioton).

Zakład w Izraelu ma stać się centrum wytwórczym tego produktu dla grupy Bioton.

„W 2007 roku planowane jest uruchomienie produkcji szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B oraz rozpoczęcie jej sprzedaży na rynkach azjatyckich, w szczególności w Indiach. Sprzedaż będzie również realizowana na terenie Europy oraz w innych krajach po uprzedniej rejestracji” – podano w komunikacie.

Środki z emisji akcji serii G producent insuliny chciał przeznaczyć na rozbudowę swoich zakładów w Polsce kosztem 65 mln zł, zakup fabryki w trakcie budowy w Indiach za 20 mln USD, sfinansowanie własnej fabryki form gotowych (produktu powstającego z substancji insuliny podczas jej dalszej obróbki) w Rosji (koszt tej inwestycji to także 20 mln USD), objęcie kontrolnego pakietu ukraińskiego producenta insuliny firmy Indar (za 30-50 mln zł), na budowę fabryki w Chinach (za 30 mln USD) oraz na cele związane z zakupem licencji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bioton: fabryka w Izraelu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl