SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bioton liczy na 40-50mln USD przychodów z Rosji

Producent insuliny ludzkiej chce w 2007 roku uzyskać z rynku rosyjskiego 40-50 mln USD przychodów, co da mu ok. 20% udziałów w rynku insuliny klasycznej w rosyjskim rynku.

Powiedział w czwartek prezes spółki Adam Wilczęga. Prezes podtrzymał tegoroczne plany uzyskania 20 mln USD przychodów z rynku Rosji.

„Mamy już zakontraktowane 8,6 mln USD na rynku rosyjskim” – powiedział Wilczęga podczas konferencji prasowej.

W przyszłym roku Bioton chce również rozpocząć sprzedaż w Chinach i na kilku innych rynkach w Azji. Znacząco wzrosnąć ma też sprzedaż na rynek ukraiński.

„Do końca tego roku będziemy kontrolować ponad 50% udziałów w ukraińskiej spółce Indar, która ma ok. 20 mln USD przychodów. Gdy przejmiemy nad nią kontrolę, te przychody wygenerują zyski, które pozytywnie wpłyną na wyniki Biotonu” – powiedział prezes.

Wilczęga podtrzymał założenia, według których w tym roku Bioton uzyska trzycyfrowy wynik i to nawet netto, jeżeli spółka zanotuje dodatkowe zyski finansowe, np. w wyniku korzystnego kształtowania się kursu dolara.

Bioton produkuje obecnie 300 kg substancji insuliny, a zdolności produkcyjne mają wzrosnąć do 1200 kg w 2009 roku dzięki budowie fabryk w Indiach i drugiej fabryki w Polsce.

„To powinno wystarczyć do osiągnięcia 5-proc. udziału w rynku globalnym w 2009 roku i 10-proc. udziału za 5-6 lat” – uważa Wilczęga.

Oprócz fabryk substancji insuliny, Bioton buduje również fabryki form gotowych w Rosji, który zostanie uruchomiona w II połowie 2007 roku, oraz w Chinach.

Bioton poinformował we wtorek, że pozyskał dla swoich produktów świadectwa rejestracyjne dla swoich produktów w Rosji i we wrześniu rozpocznie sprzedaż insuliny na rosyjskim rynku.

W I półroczu 2006 roku grupa Biotonu miała 15,75 mln zł zysku wobec 8,51 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 96,01 mln zł wobec 68,54 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bioton liczy na 40-50mln USD przychodów z Rosji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl