SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Biznes24 poszerza zespół i wprowadza nowe programy. „W 2022 roku spodziewamy się wypracowania zysku”

Biznes24 poszerza zespół i wprowadza nowe programy. W poniedziałek wystartowała internetowa rozgłośnia radiowa kanału. - Dużym sukcesem było wypracowanie od października 2021 roku rentowności na poziomie operacyjnym. W 2022 roku spodziewamy się wypracowania zysku - mówi Roman Młodkowski, prezes zarządu i założyciel Biznes 24.

Roman Młodkowski Article

Biznes24 to kanał poświęcony tematyce finansów osobistych, rynków, gospodarki oraz zarządzania, prezentowanych zarówno w codziennych programach informacyjnych, jak i poradnikowych czy publicystycznych. Stacja rozpoczęła nadawanie w piątek, 20 marca 2020 roku.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

W grudniu ub.r. Grupa MWE Networks sprzedała 80 proc. udziałów spółki Biznes24 funduszowi zarządzanemu przez Tier Investment, spółce realizującej projekty głównie w segmencie nieruchomości. Choć Michał Winnicki wychodzi ze spółki wraz z końcem marca br., to pozostałe 20 proc. udziałów w niej zachował Roman Młodkowski, współwłaściciel biznesowej stacji.

Ostatnio informowaliśmy, że Tier Investment planuje duże inwestycje w kanał Biznes24. Jedną ze zmian w stacji jest odświeżenie ramówki.

Od poniedziałku, 21 marca w Biznes24 oglądać można cotygodniowe debaty tematyczne z udziałem ekspertów. Pierwszą debatę - „Jak być pracodawcą, dla którego chce się pracować?” - poprowadziła Donata Herman, autorka „Kadr w pigułce”. W przyszłym tygodniu widzowie będą mogli obejrzeć debatę o perspektywach cen paliw. W przygotowaniu są kolejne debaty z udziałem ekspertów, m.in. na temat nowych technologii, ESG, marketingu, cyberbezpieczeństwa, edukacji i finansów.

Na antenie w najbliższym czasie pojawią się również regularne transmisje konferencji na temat kwartalnych sprawozdań spółek giełdowych, których organizację umożliwiać będzie dział sprzedaży specjalnej Biznes24. Oprócz transmisji planowane są też materiały z wizyt w siedzibach spółek i wywiady z kadrą zarządzającą.

Redakcja będzie także kontynuowała relacje z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych, takich jak EKG w Katowicach czy EFNI w Sopocie.

- W ciągu najbliższych trzech miesięcy stacja skupi się na rozbudowaniu Zespołów newsroom oraz prezenterów w celu zwiększania atrakcyjności ramówki. Na rozwój kanału patrzymy w horyzoncie długoterminowym, a na ten moment będziemy obserwować oglądalność Biznes24 przez pryzmat wprowadzanych zmian - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Ewelina Kachniarz, członek rady nadzorczej Biznes24 i partner zarządzający Tier Investment.

Wystartowało internetowe radio

W poniedziałek, 21 marca stacja Biznes24 uruchamia radio internetowe, którego można słuchać z poziomu przeglądarki internetowej. Rozgłośnia jak na razie jest przekazem audio telewizyjnego kanału, ale docelowo ma nadawać nieco odrębny przekaz od Biznes24.

- Oglądanie kanału Biznes24 staje się coraz bardziej modne. Aż 41 proc. widzów, którzy oglądają programy na antenie, to przedstawiciele wyższej kadry zarządzającej. Stacja dociera do osób, które mają realny wpływ na kształtowanie działalności przedsiębiorstwa i są osobami decyzyjnymi, którym powierzono zadanie stałego rozwoju firmy. Wśród widzów aktywną grupą jest również średnia kadra zarządzająca - jej przedstawiciele stanowią 41,3 proc. osób oglądających ten kanał. Średnio dziennie telewizję ogląda około 100 tys. osób, a co miesiąc Biznes24 notuje prawie 2 mln unikalnych widzów, którzy mają wysoką pozycję zawodową i stawiają na rozwój swojej firmy - opisuje Roman Młodkowski, prezes zarządu i założyciel Biznes 24.

Biznes24 poszerza zespół dziennikarzy

W najbliższych tygodniach do redakcji Biznes24 dołączą kolejni dziennikarze oraz eksperci. Pierwszym z nich będzie Marcin Podlacki, analityk i inwestor, który będzie stałym kontrybutorem Biznes24. Widzowie zobaczą go codziennie w podsumowaniu otwarcia rynku i z prognozą zamknięcia.

Do zespołu dołączy także nowa prezenterka newsów, która została wyłoniona w rekrutacji. Dzięki jej udziale zwiększy się oferta biznesowych programów informacyjnych na żywo w ciągu dnia. Na chwilę obecną Biznes24 nie zdradza jej imienia i nazwiska.

Biznes24 uruchomi też specjalną serią autorskich programów dedykowanych sektorowi MŚP, który będzie miał charakter publicystyki ekonomicznej z silnym komponentem poradnikowym. W tym zakresie także szykuje się znaczące wzmocnienie ze strony współpracującego z Biznes24 eksperta.

W sumie na antenie Biznes24 będzie się pojawiało na stałe dziesięć autorów programów, wśród których są też twórczyni inicjatywy Franczyza 2.0 Monika Ferreira, autorka audycji „Dobra franczyza”, Donata Herman, autorka audycji i bloga „Kadry w pigułce”, Bartłomiej Machnik, autor programu „Twój Branding”, czy Maciej Filipkowski, autor rozmów z przedsiębiorcami i managerami: „Zaprojektuj swoje życie”.

Biznes24 od początku lutego ma też rozbudowany zespół sprzedaży specjalnej - trzy osoby realizują niestandardowe projekty komunikacyjne klientów, jedna w modelu agencyjnym i dwie jako stali współpracownicy (Rita Schultz jest dyrektorem ds. produkcji projektów specjalnych, a Ewa Wituszyńska marketing partnership directorem).

Rozbudowany zostanie także portalu Biznes24

Tier pracuje także nad rozbudową portalu Biznes24, w którym znają się m.in. notowania giełdowe. W przyszłości uruchomiona ma zostać również aplikacja mobilna serwisu.

Kanał telewizyjny Biznes24, rozgłośnia radiowa oraz portal internetowy mają być jednolitymi mediami ze wspólnym zespołem, ale z nieco zróżnicowanymi treściami dopasowany optymalnie do każdego z tych mediów.

Zmiany ramówkowe Biznes24 nie wymagają zmiany w koncesji KRRiT, ponieważ nowe formaty nadal pozostają w klimacie telewizji biznesowej i nie odbiegają od założeń kanału. Stacja nie planuje także zmiany oprawy wizualnej. - Na ten moment nie skupiamy się na zmianach wizualnych i aktualna oprawa pozostanie niezmieniona - mówi nam Ewelina Kachniarz, członek rady nadzorczej Biznes24 i partner zarządzający Tier Investment.

- Ostatnie 24 miesiące działalności Biznes24 sp. z o.o. to również systematyczna stabilizacja finansowa spółki. Przychody wypracowane w 2021 roku były dwukrotnie wyższe niż w 2020 roku przy kontrolowanych kosztach. Dużym sukcesem było wypracowanie od października 2021 roku rentowności na poziomie operacyjnym. W 2022 roku spodziewamy się wypracowania zysku - informuje Roman Młodkowski.

- Różne scenariusze mamy rozpisane w ramach biznes planu i budżetu Spółki. Dzisiaj chcemy skupić się na zwiększeniu świadomości istnienia kanału Biznes24 wśród polskich przedsiębiorców i inwestorów. Widzimy jeszcze dużą szansę na zwiększenie oglądalności przez promocję kanału Biznes24 w ramach działań wizerunkowych - dodaje Ewelina Kachniarz.

Dołącz do dyskusji: Biznes24 poszerza zespół i wprowadza nowe programy. „W 2022 roku spodziewamy się wypracowania zysku”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bez pajacowania prosze
Romek nie pajacuj. Ludzie wspolczuja Ci juz te 7czy tam ile lat juz jestes na bruku, ale to wspolczucie jest juz na wyczerpaniu. Jestes w miare zdrowy, jasli naprawde w TVNie juz Cie nie chca, to zeyczajnie wez sie za jakas inna prawdziwa robote. Do magazynow przyjmuja bez kwalofikacji. Jakies Zalando czy Amazon. Zaden wstyd, sprawdzisz w realu jak ye bzdury ktore ludziom opowiadales maja sie do rzeczywistosci
14 11
odpowiedź
User
Radio
"W poniedziałek ruszyła internetowa rozgłośnia". Nie ruszyło żadne radio, to wprowadzanie ludzi w błąd bo sugeruje, że radio produkuje osobny content. To nie radio tylko sygnał audio wpuszczony do przeglądarki jeden do jednego z sygnałem telewizji. W dodatku tylko do jednej przeglądarki
13 2
odpowiedź
User
Widz Biznes-24
Nie wiem dlaczego pojawiły się takie krytyczne głosy wyżej. Nie znam pana Romana osobiście, ale uważam go za najlepszego dziennikarza ekonomicznego. Prowadzę firmę, nie znam się na mediach, ale Biznes24 oglądam z przyjemnością. Tak samo jak kiedyś Bilans, Fakty Ludzie Pieniądze w TVN. Mnie ten styl i zawartość odpowiadają.
12 4
odpowiedź