SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Biznesmen kazał zabić dziennikarza

Motywem zabójstwa Ihora Aleksandrowa była jego działalność dziennikarska

Motywem zabójstwa Ihora Aleksandrowa, dyrektora studia radiowo-telewizyjnego "Tor" ze Słowiańska w obwodzie donieckim, była jego działalność dziennikarska. Zleceniodawców i sprawców czynu zatrzymano - poinformował wiceprokurator generalny Ukrainy Wiktor Szokin.

Jak powiedział na konferencji prasowej Szokin, zleceniodawcą zabójstwa był znany biznesmen ze Słowiańska, dyrektor firmy "Ukrliha" Ołeksandr Rybak, organizatorem - jego młodszy brat Dmytro Rybak, a "wyrok" na dziennikarzu wykonali Onyszko i Tursunow. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów.

Szokin nie podał, co było konkretnym motywem zbrodni.

Aleksandrowa śmiertelnie pobito kijami baseballowymi w lipcu 2001 r. Jako dziennikarz zajmował się m.in. sprawami korupcji i świata przestępczego, nie stronił od zapraszania do studia przedstawicieli opozycji, którzy na ogół mają zamknięty dostęp do mediów elektronicznych, gdyż w większości kontrolują je przedstawiciele obozu rządzącego.

Tuż przed śmiercią Aleksandrow zapowiedział wyemitowanie na antenie nagrania wideo, w którym wobec Rybaka i jego partnerów padają oskarżenia o zorganizowanie grupy przestępczej, która m.in. zleciła szereg zabójstw, a także o powiązania Rybaka z doniecką milicją.

W ostatnich 12 latach na Ukrainie zginęło w sumie ok. 30 dziennikarzy. Sprawców wielu zabójstw nie wykryto do dziś.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Biznesmen kazał zabić dziennikarza

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl