SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

24,3 mln transakcji Blikiem w trzecim kwartale tego roku

W trzecim kwartale tego roku klienci Blika zrealizowali za jego pośrednictwem 24,3 mln transakcji. To aż trzy razy więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku.

Article

Z 24,3 mln transakcji Blikiem w trzecim kwartale tego roku najwięcej odnotowano płatności w internecie 17,5 mln (71 proc. wszystkich transakcji). To trzykrotnie więcej niż rok wcześniej o 36 proc. więcej niż w poprzednim kwartale.  

W omawianym okresie, do 1,38 miliona wzrosła liczba przelewów Blikiem na numer telefonu realizowanych przez użytkowników systemu - to wzrost rzędu 39 proc. Liczba transakcji wzrosła o milion w ujęciu rok do roku.

– To przede wszystkim zasługa wdrożenia przez banki nowej funkcji – identyfikacji odbiorcy przelewu. Użytkownicy na liście adresowej widzą obecnie, kto korzysta z przelewów BLIK na numer telefonu – wiedzą więc, że ta osoba otrzyma pieniądze natychmiast. Wpływ na znaczny wzrost wykorzystania tych przelewów miała także nasza ostatnia kampania reklamowa o przelewach BLIK na numer telefonu – ocenia Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu Blik.

Ponad 1,3 miliona razy klienci zapłacili Blikiem w terminalach w sklepach stacjonarnych (+27 proc. kwartał do kwartału) oraz ponad trzykrotnie więcej niż w trzecim kwartale roku ubiegłego

Ponad 4 miliony razy w tym okresie użytkownicy wypłacali Blikiem pieniądze z bankomatów. To blisko dwukrotny wzrost rok do roku. W trzecim kwartale tego roku klienci korzystali z BLIKA średnio 264 tys. razy dziennie, a w rekordowym dniu aż 281 tys. razy.

Blik - podsumowanie trzech kwartałów 2018r.

W pierwszych trzech kwartałach klienci dokonali za pośrednictwem Blika ponad 57 milionów transakcji. To blisko dwa razy więcej niż w całym roku 2017 i prawie 30 razy więcej niż w pierwszym roku funkcjonowania systemu. Z tego 41 milionów to płatności w internecie, ponad 10 milionów to wypłaty gotówki z bankomatu, ponad 3 miliony to transakcje w terminalach płatniczych i tyle samo – przelewy Blik na numer telefonu.  

 

Udziałowcami spółki PSP jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Santander Bank Polska. Z BLIKA mogą korzystać również klienci Getin Banku, BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Polbanku, Credit Agricole, Pekao SA, Inteligo, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Finansowe.

Dołącz do dyskusji: 24,3 mln transakcji Blikiem w trzecim kwartale tego roku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Alonzo
A Big Brother wszystko widzi ;P
odpowiedź