SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Blogosfera nadal rośnie

Zgodnie z nowymi danymi firmy Technorati każdego dnia powstaje 100 tys. nowych blogów.

W czerwcu tego roku szybkość wzrostu blogosfery sięgała nawet 160 tys. takich stron na dzień. Nie oznacza to jednak spadku szybkości wzrostu, ale, jak pisze BBC, skuteczniejsze filtrowanie tzw. splogów (spamblog), czyli fałszywych blogów wykorzystywanych np. do promowania innych stron.

Jedna doba wystarcza by autorzy blogów zamieścili na ich stronach 1,3 mln postów. Badający zauważyli, że rośnie liczba takich stron pisanych w języku Farsi, wykorzystywanym m.in. w Iranie i Afganistanie. Po raz pierwszy, wspomina serwis BBC, język ten dostał się do dziesiątki najczęściej wykorzystywanych w blogach.

Firma Technorati doliczyła się ostatnio ponad 57 mln blogów (na swoich stronach informuje o 59,4 mln). Około 55 proc. z nich to tzw. blogi aktywne, których treść jest aktualizowana co najmniej raz w ciągu trzech miesięcy.

Najbardziej popularne języki blogosfery to angielski i japoński. Ciekawe, że mimo ograniczeń w korzystaniu z sieci w Chinach, to właśnie język chiński jest trzecim z najpopularniejszych z wykorzystywanych przez bloggerów.

Sprawdź - http://wirtualnemedia.pl/blog/

Źródło: BBC - pclab.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Blogosfera nadal rośnie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl