SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Blue Connect z UMTS w Łodzi

Polska Telefonia Cyfrowa oficjalnie oddała do użytku sieć trzeciej generacji (UMTS) w Łodzi, dostarczoną przez firmę Ericsson.

Łódź jest drugim - po Warszawie - miastem w Polsce, w którym od dziś działa sieć 3G należąca do PTC. Sieć ta obejmuje swoim zasięgiem całe miasto Łódź
i okoliczne gminy (według poniższej mapki). Wprowadzenie technologii UMTS pozwoli na znaczne wzbogacenie funkcjonalności usługi Blue Connect poprzez zwiększenie szybkości przesyłania danych. Uruchomienie UMTS było poprzedzone szczegółowymi testami, których celem było zapewnienie najwyższej jakości działania sieci. Nowa sieć UMTS umożliwi klientom PTC korzystanie w pełni z szybkiego, bezprzewodowego dostępu do internetu Blue Connect (BC).

Budowa infrastruktury UMTS jest kolejną inwestycją PTC w Łodzi. Firma jest poważnym inwestorem i pracodawcą w mieście i w województwie. We wrześniu 2003 roku zostało otwarte w Łodzi Centrum Obsługi Klienta, w którym obecnie pracuje 370 osób. Łącznie, PTC zatrudnia w regionie ponad 410 osób, nie licząc firm partnerskich, franczyzobiorców i współpracowników.

PTC jest największym w Polsce dostawcą usług w standardzie 3G: obecnie w ich zasięgu znajduje się także aglomeracja warszawska i od dzisiaj Wrocław. W najbliższym czasie PTC zaoferuje UMTS również w Trójmieście, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Bydgoszczy i w Lublinie. Zgodnie z warunkami koncesji na UMTS, do końca 2006 r. PTC jest zobowiązana świadczyć usługi UMTS na obszarze zamieszkanym przez 20% ludności Polski. Wymagania koncesyjne dotyczące UMTS zostaną zatem spełnione przez PTC z dużym wyprzedzeniem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Blue Connect z UMTS w Łodzi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl