SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

bmp miał 335 tys. euro straty netto w I kw. 2005 r., wzrost o 78,2%

Niemiecki fundusz venture capital bmp AG miał 335 tys. euro skonsolidowanej straty netto w I kw. 2005 roku wobec 188 tys. euro rok wcześniej, podała spółka w raporcie we wtorek

W całym 2005 roku spółka spodziewa się dodatniego wyniku netto.

Przychody ogółem wyniosły w tym okresie 1,02 mln euro, w tym przychody ze sprzedaży 217 tys. euro, wobec odpowiednio 14,98 mln zł rok wcześniej.

Przy prawie niezmienionych kosztach, zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) zamknął się na poziomie 206 tys. euro, podczas gdy EBIT wyniósł -255 tys. euro, podano także.

„bmp zakłada, że w bieżącym roku obrotowym dojdzie do zyskownych wyjść z inwestycji oraz do kilku nowych inwestycji. Zarząd jest nastawiony optymistycznie, że w skali całego roku obrotowego wynik będzie dodatni” – czytamy w komunikacie.

Akcje bmp zadebiutowały na warszawskiej giełdzie w grudniu ub. roku. Jednocześnie fundusz oferował swoje akcje na rynku niemieckim. Dochód netto z oferty globalnej wyniósł ok. 9,6 mln euro.

Fundusz posiada m.in. 61,64% udziałów w portalu finansowym Bankier.pl oraz 40,78% w agencji e-marketingowej K2 Internet SA. Łączne zaangażowanie bmp w te projekty szacowane jest na 2,5 mln euro.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: bmp miał 335 tys. euro straty netto w I kw. 2005 r., wzrost o 78,2%

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl