SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

BOŚ liczy na minimum 100 mln zł z nowego produktu inwestycyjnego

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) szacuje, że pozyska co najmniej 100 mln zł z subskrypcji nowego planu inwestycyjnego - nowego produktu oferowanego we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Europa.

Poinformowali przedstawiciele banku w czwartek.

Od 4 czerwca przez miesiąc BOŚ będzie przyjmował zapisy na nowy produkt inwestycyjny "Najlepszy z Najlepszych", który łączy depozyt bankowy, fundusz inwestycyjny i ubezpieczenie na życie.

W części depozytowej ulokowanych jest 40% kapitału, a 60% środków inwestowane jest w jednostki uczestnictwa trzech funduszy o różnym stopniu ryzyka. Minimalna wartość inwestycji wynosi 3 tys. zł.

"Planujemy, że zbierzemy minimum 100 mln zł, a może nawet podwoimy tę kwotę. Zainteresowanie produktem jest duże" - powiedziała Renata Pawlicka, dyrektor departamentu bankowości detalicznej BOŚ, podczas konferencji prasowej.

Dodała, że z poprzednio sprzedawanego przez bank produktu łączącego depozyt i polisę ubezpieczeniową BOŚ zebrał ponad 80 mln zł. Bank pracuje nad kolejnymi produktami oszczędnościowymi dla klientów indywidualnych, w tym produktami strukturyzowanymi.

Jak powiedział wiceprezes TU Europa i TU na Życie Europa, Krzysztof Rosiński, w tym roku rynek usług bancassurance, na którym grupa ma bardzo silną pozycję, wzrośnie do 12 mld zł.

"Nasze szacunki mówią o 12 mld zł składki bancassurance dla całego rynku w tym roku. Z tej kwoty nawet 8-9 mld zł to będzie biznes z nowo zawartych umów z klientami bankami. To się podzieli pomiędzy kilka-kilkanaście firm na rynku. My chcemy być w pierwszej trójce największych graczy" - powiedział Rosiński.

"Największy gracz miał ok. 1,5 mld zł nowego biznesu w ubiegłym roku. Myślę więc, że będzie to od kilkuset milionów do 1,0-1,5 mld zł" - dodał Rosiński.

Grupa TU Europa miała 45 mln zł zysku netto oraz ponad 450 zł przypisu składki w ub. roku.

Zysk netto grupy BOŚ wyniósł 60,06 mln zł, a w ujęciu jednostkowym sięgnął 33,57 mln w 2006 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BOŚ liczy na minimum 100 mln zł z nowego produktu inwestycyjnego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl