SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BRE Leasing - rekordowe wyniki maja

Wartość umów zawartych przez BRE Leasing w maju 2005 r. przekroczyła 568,7 mln zł , co oznacza siedmiokrotny wzrost w porównaniu z tym samym okresem roku 2004.

Od początku roku BRE Leasing zawarł umowy leasingu o wartości 890 mln zł, a to stanowi prawie 70% planu przyjętego przez spółkę na 2005 r.

- Na imponujący wynik maja złożył się leasing nieruchomości w kwocie 427,1 mln zł oraz leasing ruchomości w wysokości 141,6 mln zł. Biorąc pod uwagę tylko ruchomości wzrost wartości zawartych umów w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku przekroczył 82 %.

Wartość umów leasingu nieruchomości zawartych w maju br. przekroczyła wartość umów leasingu nieruchomości zawartych w całym 2004 r. , kiedy to zamknęły się one w kwocie 339,6 mln zł. Łączna wartość wszystkich transakcji zrealizowanych przez Pion Leasingu Nieruchomości BRE Leasing przekroczyła 1,327 mld zł , co umacnia pozycję tej spółki z ścisłej czołówce polskich firm leasingowych aktywnych na rynku nieruchomości.

Transakcja leasingu nieruchomości zawarta w maju br. dotyczy obiektu zlokalizowanego w centrum Warszawy o nazwie Rondo ONZ, na którą składają się dwa budynki: parkingowo-handlowo-biurowy oraz 40-piętrowy wieżowiec biurowy.

Drugą znaczącą transakcją maja br. była umowa ramowa z PKP Cargo na użytkowanie 160 węglarek o wartości 49,3 mln zł, która trafiła do nowego portfela ruchomości. W wygranym przez BRE Leasing przetargu uczestniczyły liczące się na rynku firmy leasingowe. W portfelu pozostałych nowych umów leasingu ruchomości w maju br. dominowały środki transportu drogowego - wraz z samochodami osobowymi stanowiły one około 62 %, maszyny i urządzenia zaś ok. 35% (ich udział stopniowo się zwiększa w porównaniu z rokiem ubiegłym).

Interesująco prezentują się wyniki leasingu samochodów. Wielu leasingobiorców przyspieszało bowiem swoje decyzje inwestycyjne w związku z wejściem w życie nowych przepisów dotyczących VAT, choć skala zjawiska nie była tak duża jak rok temu, kiedy zachodziły podobne zmiany we wspomnianej ustawie podatkowej. W BRE Leasing wartość umów leasingu samochodów osobowych i ciężarowych w maju br. w porównaniu z kwietniem br. wzrosła 77%, a liczba tych umów zwiększyła się prawie 60%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BRE Leasing - rekordowe wyniki maja

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl