SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

BRE Leasing zawarł z LOT umowy leasingu na ok. 100 mln USD

BRE Leasing zawarł z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT transakcję obejmującą cztery umowy leasingu finansowego na łączną kwotę ok. 100 mln USD na nabycie oraz leasing czterech samolotów Embraer.

Podał BRE Leasing.

"Przedmiotem każdej z umów jest nabycie oraz leasing jednego samolotu Embraer ERJ 175 (łącznie 4 samoloty). Okres leasingu wynosi 7 lat z opcją przedłużenia na kolejne 5 lat. (...) Jest to największa transakcja leasingowa dotycząca ruchomości, która w ostatnich latach została zawarta w Polsce przez polskie firmy leasingowe" - podała spółka.

Kontrakt refinansuje międzynarodowe konsorcjum bankowe zaaranżowane przez Commerzbank, do którego przystąpił HSH Nordbank jako koaranżer, 50 proc. kwoty inwestycji refinansuje Europejski Bank Inwestycyjny.

W 2000 r. BRE Leasing zawarł z PLL LOT podobną transakcję, której przedmiotem były 2 samoloty typu Embraer, na łączną kwotę 38 mln USD.

Udziałowcami BRE Leasing są BRE Bank SA i CommerzLeasing und Immobilien.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BRE Leasing zawarł z LOT umowy leasingu na ok. 100 mln USD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl