SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Broker FM pozywa Czarzastego i CR Media

Właściciel RMF FM żąda 31,5 mln zł odszkodowania

Broker FM SA złożył w piątek w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew przeciwko CR Media Consulting SA i sekretarzowi Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Włodzimierzowi Czarzastemu, o ochronę dóbr osobistych i zapłatę 31,5 mln zł odszkodowania - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

"Przedmiotem pozwu jest żądanie zapłaty przez pozwanych na rzecz powoda Broker FM SA solidarnie kwoty 3 mln zł tytułem zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych spółki oraz zobowiązanie pozwanych do opublikowania w prasie oświadczenia" - wyjaśnia spółka.

Z tego 3 mln zł pozwani mieliby zapłacić tytułem zadośćuczynienia, a resztę - tytułem odszkodowania. To może być dopiero początek.

- Pozew został złożony przez Brokera. Nie jest wykluczone, że luksemburska spółka U-Insure-U.com jako akcjonariusz Brokera będzie odrębnie dochodzić swoich praw w sądzie - powiedział "Gazecie Wyborczej" Kazimierz Gródek, członek zarządu Broker FM i prezes RMF FM.

Broker FM oczekuje, że w żądanym oświadczeniu pozwani przeproszą "za rozpowszechnianie nieprawdziwych i nierzetelnych informacji dotyczących sytuacji majątkowej i pozycji rynkowej Broker FM SA, podważających renomę i wiarygodność spółki" oraz uznają "że wyżej wymienione publikacje mogły wprowadzić w błąd osoby zainteresowane zakupem akcji spółki Broker FM SA oraz mieć wpływ na kształtowanie się popytu na akcje spółki Broker FM SA".

Ponadto spółka domaga się od pozwanych solidarnie zapłaty 28,5 mln zł tytułem odszkodowania za wyrządzoną mu czynem niedozwolonym szkodę majątkową.

Podczas czerwcowej oferty spółka oferowała pierwotnie 300 tys. nowych akcji serii D i do 1,49 mln istniejących akcji serii C.

Po przeprowadzeniu zapisów na akcje w transzy indywidualnej i book buildingu (księgi popytu), spółka zrezygnowała z emisji akcji serii D i zmniejszyła liczbę oferowanych akcji serii C do 1 mln 244 tys. 929, które zostały sprzedane po 83 zł za sztukę, co dało w sumie ponad 103 mln zł.

Spółka odstąpiła od emisji akcji serii D ze względu na niespełniający jej oczekiwań poziom cen deklarowanych w czasie tworzenia księgi popytu.

Analitycy, podobnie jak przedstawiciele spółki uznali, że ofercie Brokera FM zaszkodził opublikowany w tracie jej trwania krytyczny raport CR Media Consulting. Drugim negatywnym czynnikiem była informacja Czarzastego o spotkaniu KRRiT z RMF FM w celu wyjaśnienia sytuacji finansowej spółki i stwierdzenia czy nie utraciła ona kontroli nad działalnością stacji.

Akcje Brokera FM zadebiutowały na warszawskiej giełdzie 14 lipca i w pierwszym dniu notowań straciły 9,5 proc.

W piątek akcje spółki potaniały o 1,4 proc. i kosztowały 73 zł za sztukę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Broker FM pozywa Czarzastego i CR Media

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl